Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

ЄС запускає новий проєкт “EU4Culture” для підтримки культури та креативних індустрій в Україні

Європейський Союз запускає новий проєкт «EU4Culture», орієнтований на підтримку культури та креативних індустрій у країнах Східного партнерства: Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова та Україні.

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

Проєкт EU4Culture прагне допомогти культурі стати рушієм для економічного зростання та соціального розвитку у регіоні. З його допомогою ЄС підтримає країни Східного партнерства у розвитку потенціалу сектору культури та креативності, одночасно сприяючи міжкультурному діалогу, обміну знаннями, кращому місцевому врядуванню у секторі культури та економічному зростанню.

«EU4Culture» – це регіональний проєкт, що підтримує сектор культури та креативності у країнах Східного партнерства, з особливим акцентом на нестоличні міста.

Зокрема, проєкт буде:

  • Підтримувати створення та впровадження Стратегій розвитку культури в нестоличних містах регіону.
  • Надавати гранти на реалізацію Стратегій розвитку культури, а також підтримувати місцеві та регіональні фестивалі, культурні та крос-інноваційні проєкти.
  • Підтримувати міста у розвитку Стратегій розвитку культури.
  • Допомагати митцям та професіоналам сектору культури бути більш активними на міжнародному рівні, надаючи гранти мобільності.

Зрештою, культурний та креативний сектори та громадяни в цілому отримають користь від ефективних Стратегій розвитку культури. Водночас митці та працівники культури з регіону матимуть налагоджувати контакти та обмінюватися знаннями.

21 травня проєкт відкрив перший конкурс заявок на підтримку підготовки Стратегій розвитку культури для міст. Конкурс має на меті допомогти містам у створенні та впровадженні Стратегій розвитку культури, наслідуючи підхід європейських столиць культури.

Першим кроком буде вибір міст у країнах Східного партнерства, які далі змагатимуться за фінансову підтримку в розробці своєї Стратегій розвитку культури. Прийом заявок триває до 30 червня, деталі за посиланням.

Система Orphus