Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

Є ідея створити у Решетилівці Всеукраїнський центр для підготовки спортсменів з інвалідністю, – Олександр Біленький

У Решетилівці триває реконструкція фізкультурно-спортивного реабілітаційно-відновлювального комплексу “Колос”.

Зараз на території тривають земляні роботи, демонтували старий спортзал, оскільки не відповідав вимогам, та гараж. Новий сучасний 36-метровий спортзал буде побудований за всіма параметрами для проведення змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів. Буде критий майданчик, трибуни на 200 місць. Також будуть реконструйовані всі інші приміщення.

У колишньому шаховому клубі планують підсилити фундамент, добудувати третій поверх і створити гуртожиток та побутове приміщення для спортсменів.

“Є ідея — створити спортивний реабілітаційний комплекс для спортсменів з інвалідністю. Раніше вони займались в Євпаторії. Там був Всеукраїнський центр, туди всі приїжджали на збори, змагання, на реабілітацію. Але так як Крим тимчасово окупований, фактично, такої можливості немає. Хочемо створити у Решетилівці Всеукраїнський центр з реабілітації, підготовки та відновлення таких спортсменів. Тут гарне місце, поруч річка. Це така спортивна зона. Планується гуртожиток для спортсменів. Таким чином, отримаємо гарну локацію”, – розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

На реалізацію першої черги будівництва виділено 45 млн грн. Частину коштів вкладає громада, ще частину – обласний бюджет. Також залучене фінансування за Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України.

До кінця 2021 року планують реконструювати спортивний зал та приміщення для гуртожитку.

Це дуже важливий спортивний комплексний проєкт. Бачимо ставлення громади до таких об’єктів. Напевно, простіше було б забути про його існування в принципі. Але це відповідальність місцевої влади, щоб такі проєкти були відроджені. Звичайно, за один рік ми цього не зробимо, якщо маємо на увазі комплексний проєкт. Будівництво поділено на черги. Думаю, що наступного року нам вже буде що демонструвати повністю. До кінця 2021 року маємо завершити будівельні роботи і розпочати процедуру здачі в експлуатацію. Але якщо говоримо про комплекс, то його плануємо повністю реалізувати у 2022 році”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

У другій черзі заплановано створення стадіону зі штучним газоном і трибунами неподалік комплексу поруч з річкою. Громада за свої кошти вже встановила новий майданчик для мініфутболу. Також створюватимуть волейбольний та багатофункціональний майданчики.

За словами Олександра Біленького, є ідея у селі Сухорабівка, що входить до складу Решетилівської громади, на базі колишнього табору “Світанок” створити відпочинкову базу. Таким чином, в перспективі можна було б поєднати Всеукраїнський центр з підготовки спортсменів з відпочинковою базою.

Система Orphus