Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Які симптоми можуть супроводжувати прорізування зубів, розповіла лікарка кременчуцької лікарні

Ріжуться зуби – це та причина батьківських тривог, якої бояться молоді родини та яку часто у своїй практиці діагностують педіатри. Що тільки тим зубкам не приписують. Дитина температурить – то зубки, блювання, рідкі випорожнення або кашель – то також на зубки. Можна довго перелічувати всі синдроми, які пов’язують із фізіологічним процесом прорізування зубів.

Лікар-інфекціоніст дитячий  консультативно-діагностичного центру КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Ярослава Олексієнко розповіла, що ж насправді відбувається в організмі при прорізування зубів у немовляти, і що дійсно пов’язано з цим процесом.

По-перше, прорізування зубів це фізіологічний процес в організмі малюка. Ніякого навантаження на імунну систему він не несе. Прорізування зубів у немовлят починається з 6 місяців, першими прорізуються нижні медіальні різці. Панікувати не потрібно якщо рівно в 6 місяців не прорізався перший зубчик вашого малюка: все дуже індивідуально для кожної дитини. Вік 6 місяців це середній показник, який взятий на основі спостереження за кількома тисячами а то й десятками тисяч дітей. Якщо ж ви хвилюєтесь, то потрібно звернутися до педіатра. Якщо у малюка немає проявів рахіту або інших серйозних захворювань, потрібно просто зачекати. Варто пам’ятати, що з 2-місячного віку починають формуватися слинні залози. Підвищене слиновиділення – це не привід чекати на зубки в 3 місяці і нервувати, де ж вони.

Які симптоми можуть супроводжувати прорізування зубів?

Підвищення температури тіла. Температура підвищується до невисоких цифр, в основному в субфебрильних межах та на короткий проміжок часу.

Неспокій, плач, підвищена збудливіть, поганий сон та апетит. Ці явища скороминучі і дійсно пов’язані з синдромом прорізування зубів. Якщо дані симптоми спостерігаються у дитини тривало потрібен ретельний огляд педіатра.

Блювання, рідкі випорожнення не є симптомами прорізування зубів, але з’являються через те, що для заспокоєння больового синдрому дитина все бере до рота. Через іграшки чи брудні руки бактерії потрапляють до організму малюка і спричиняють таку симптоматику. Тому хибно казати, що рідкі випорожнення – “на зубки”.

Кашель. При прорізуванні зубів у дитини підвищується виділення слини. Внаслідок синдрому затікання у дитини можуть з’являтися покашлювання, але не часті, без виділення мокроти. Іноді навіть можуть прослуховуватися оральні хрипи. Тривалий кашель, виділення мокроти, кашель вночі це привід показатися лікарю, адже із синдромом прорізування зубів ці ознаки нічого спільного це не мають.

Чим допомогти дитині?

По-перше я проти гелів для прорізування зубів. Вони містять у своєму складі лідокаїн, у педіатричній практиці заборонений. Оскільки ефект дають короткочасний, їх легко передозувати. А лідокаїн може бути дуже небезпечним для дитячого здоров’я.

По-друге я проти гомеопатичних засобів які нібито полегшують прорізування зубів у дітей. Вони містять беладонну, зовсім не корисну для дітей. А доза беладонни у цих засобах мене шокувала: як для кремезного дорослого. Чому ці препарати допомагають? Беладонна має седативний ефект, внаслідок цього дитина стає загальмованою, більшість часу спить. Нещодавно читала статтю, де описано випадок смерті малюка від подібних гомеопатичних засобів. Дитина потрапила в кому з якої, нажаль, не вийшла.

Чим же знеболити?

Високий знеболюючий ефект мають препарати на основі ібупрофену. Розраховуються 5-10 мг на кг маси тіла дитини, максимальна кратність – 3 рази на добу.

Дайте дитині охолоджений гризунок або соску, які перед цим охолодіть водою або в холодильнику. Дентальні гелі мають такий же заморожуючий ефект, але такий спосіб є безпечним для здоров’я дитини.

У їжу можна додавати продукти, які потрібно добре розжовувати. Це буде чудовий масаж ясен. Також чудовий “девайс” для малюків – ніблер. Кладемо туди охолоджений банан або яблучко й дитина отримує одразу і їжу, і масаж.

Дорогі батьки, пам’яте: прорізування зубів – болісний, але фізіологічний процес. Йому не потрібно заважати. Всі негаразди зі здоров’ям не слід списувати на цей процес. Краще проконсультуйтесь із лікарем.

Адже згадайте: коли у вас у дорослому віці різалися зуби «мудрості», не було ні кашлю, ні нежиттю або рідких випорожнень із блюванням. Міцного вам та вашим діткам здоров’я!

Система Orphus Поделиться на fb