Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як зробити пікнік екологічним, – поради полтавських екоактивістів

З настанням весни чи не кожні вихідні можна зустрітити чимало людей у парках та лісових масивах на пікніках. Однак після відпочинку, зазвичай, залишається багато сміття.

Як зробити пікнік екологічним і не завдати шкоди довкіллю радять фахівці ГО “Еколтава”.

6 порад для еко-пікніку:

-Не беріть зайве. Плануйте поїздку завчасно, спрогнозуйте заздалегідь, яке сміття утвориться. Купуйте продукти з мінімумом пластика, інше – здавайте на переробку. Користуйтеся багаторазовими торбами.

-Використовуйте гриль. Не розпалюйте вогнище там, де його до цього ніколи не було. Місце, де горіло багаття, залишається випаленим назавжди: на ньому більше нічого не виросте. Магазинні дрова для кращого горіння можуть просочувати шкідливими речовинами, які при горінні будуть забруднювати, і довкілля і їжу. Тому вибирайте місце для відпочинку з опалими сухими гілками.

-Користуйтесь багаторазовим посудом. Візьміть звичайні або металеві тарілки. Пікнік виглядатиме набагато естетичніше й ви не залишите сміття. Або замовляйте екологічні набори для пікніку з кукурудзяного крохмалю або пшеничних висівок, які можна потім закомпостувати. Пластиковий посуд не піддається переробці, потрапивши на сміттєзвалище, розкладається на мікропластик. Контактуючи з гарячими їжею та напоями, виділяє фталати та бісфенол, які шкодять здоров’ю. Небезпечним є посуд з меламіну

-Не використовуйте одноразові серветки та скатертини. Скатертини складаються з полівінілхлорид (ПВХ) – речовини, що під час нагрівання виділяє токсичні речовини. Одноразові серветки роблять на 100% з пластику. Ні скатертини, ні серветки не підлягають переробці. Замініть їх на багаторазові рушники, скатертини, паперові серветки, або візьміть мило й воду.

-Відділяйте органіку від сміття. Беріть на природу мішки для сміття. Органічні відходи можна закопати, а сміття здати на переробку. НЕ СПАЛЮЙТЕ сміття в багатті. Під час горіння виділяються небезпечні гази: діоксини й фурани, а в землю потрапляють канцерогени й важкі метали. Це небезпечно для природи і людини.

-Подбайте про напої. Воду чи домашній лимонад беріть в спортивних багаторазових пляшках, а чай чи каву наливайте в термос.

Система Orphus