Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як розпізнати розлади харчової поведінки: поради

Розлади харчової поведінки (РХП) займають друге місце серед найбільш небезпечних психічних розладів. Кожна четверта людина з РХП намагалася вчинити самогубство. Тому якщо ви помітили, що у вас або близької людини виникли певні труднощі в “стосунках” з їжею – потрібно придивитись уважніше.

Про це розповіли у Національній службі здоров’я.

“Розлади харчової поведінки в жодному разі не є стилем життя, а серйозною проблемою з непередбачуваними наслідками для здоров’я. Тому якщо ви помітили сукупність декількох ознаки РХП у себе чи у близької людини, обов’язково зверніться за професійною медичною допомогою”, – зазначили у НСЗУ.

Основні види розладів харчової поведінки це – нервова анорексія, булімія та компульсивне переїдання.

Як їх розпізнати:

– Людині з нервовою анорексією притаманно суттєве обмеження себе у споживанні їжі, що призводить до критичного зниження ваги. При цьому попри досягнення необхідної маси тіла, людина не може зупинитися і продовжує вживати дії для схуднення.

Симптоми анорексії:

– відмова підтримки ваги на рівні мінімальної норми для відповідної вікової категорії;
– сильний страх щодо збільшення маси тіла;
– порушення адекватного сприйняття власної ваги або тіла.

– При булімії вага у людини може не бути критично малою, натомість мають місце неконтрольовані приступи сильного переїдання. Вони завершуються діями, спрямованими на те, щоб позбутися їжі.

Ознаки булімії:

– чергування періодів переїдання та голодування;
– гостре відчуття прови­ни після переїдання;
– використання сечогінних та проносних засобів, штучне спричинення блювання та ін. після приступів переїдання.

– При компульсивному переїданні людина вживає набагато більшу кількість їжі, ніж передбачала, впродовж короткого часу. При цьому, незалежно від того, є вона голодною чи ні. На відміну від булімії такі приступи переїдання не завершуються компенсаторними діями на кшталт використання сечогінних та проносних засобів. Багато людей, які страждають на компульсивне переїдання, можуть мати зайву вагу, ожиріння. Це також спричиняє відчуття провини, засмучення та збентеження, пов’язані з їх переїданням.

Система Orphus