Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як навчити дитину співпереживати іншим, – розповіли психологи

Коли ви допоможете дитині зрозуміти ваші вербальні й невербальні сигнали й навчите її сигналізувати про потреби, у неї почнуть формуватися перші форми свідомості. Якщо дитина вже розуміє емоції на основі ваших невербальних сигналів, то, помічаючи ваш поганий настрій, вона відчуватиме смуток. Таким чином, вона вже вмітиме сприймати емоції інших людей і реагувати на них.

Про це пише nashamama.com

Коли дитині виповниться півтора року, ви можете зауважити, як вона намагається заспокоїти іншу людину, котра відчуває негативні емоції. У 2 роки дитина здатна висловлювати свої припущення з приводу того, що відчуває інша людина, а в 3–4 роки розуміє нюанси в невербальних сигналах тих, хто її оточує, і емоції, які криються за цими сигналами. Дитина відчуває насолоду від своєї здатності втішити іншу людину. Навички, отримані нею у дитячому віці, вбудовуються в складнішу систему емоційних навичок, що їх дитина може використовувати протягом усього життя. Батьки повинні ще більше розвивати ці навички, допомагаючи дитині розпізнавати й називати складні емоції, розуміти відмінності між ними, ідентифікувати ці емоції – як свої, так і інших людей. Це ще один крок у розвитку емпатії в дитини.

Наприклад, якщо раніше дитина, помічаючи прояви негативних емоцій свого батька, робила висновок: «Тато сумує», то з часом її висновки стають точнішими: «Тато чимось засмучений». Відповідно, такі висновки спонукатимуть дитину до більш складної реакції. Що краще дитина навчиться розпізнавати відтінки емоцій, тим краще в неї буде розвинене співчуття до інших людей.

Створюючи умови для розвитку емпатії під час взаємодії з дитиною, виявляючи уважність до емоційних сигналів тих, хто навколо, називаючи свої емоції й емоції інших людей, розповідаючи дитині про те, як реагувати на емоції оточення, ви виховуєте в ній співчуття. У міру дорослішання дитини ви можете повідомити їй, що вияв емоцій у різних культурах має свої особливості. Так вона навчиться чуйно реагувати на емоції інших осіб і буде розвивати ці навички впродовж усього життя.

фото ілюстративне

Система Orphus