Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Як кинути курити: поради експерта з Кременчука

31 травня проводиться Всесвітній день відмови від куріння. Скільки б не говорилося про те, що це не тільки шкідлива, а й згубна звичка, для молоді частіше спрацьовує прислів’я: «Заборонений плід – найсолодший».

“На користь куріння спрацьовують самотність, необізнаність, вплив більш наполегливих та уже «загартованих вулицею» друзів”, – розповіла міський позаштатний фахівець (експерт) ДОЗ м. Кременчука з питань санітарно-освітньої роботи Тетяна Дрозд.

За її словами, наша зовнішність і здоров’я прямо пропорційно деградують від кількості викурених цигарок. Змінюється зовнішність: з’являються зморшки, шкіра тьмяніє та набуває сірого відтінку, голос хрипне. Додайте до цього пожовклі зуби, набрякле лице, задуху. У затятого курця немає жодного органу, який би не був уражений: нирки, статеві залози, судини головного мозку. Наслідки якнайрізноманітніші: від порушення дихальної системи до втрати статевих функцій, гіпертензії, ураження слухового апарату тощо.

Як кинути курити? Запитання – відповідь.

Існує думка, що різко кидати курити небезпечно?

Кидати треба різко, відразу, в один день. Вирішити: не курю і все. Проте треба бути готовим пережити перший місяць у новому статусі некурця. Цей період дійсно може бути нелегким, оскільки у колишнього курця, як у будь-якого іншого залежного, відбувається справжнісінька «ломка», медичною мовою – синдром абстинента. Який вже тут фізичний і душевний комфорт!

Чи можна і чи рекомендовано пити відхаркувальні препарати? Затятим курцям рекомендовано звернутися за допомогою до лікаря-пульмонолога. Після проведення додаткових методів дослідження лікар зможе надати пацієнтові необхідні рекомендації відповідно до результатів, отриманих під час обстеження. Слід наголосити, що прийом лікарських препаратів самостійно, без призначення лікаря, є справою небезпечною. Оскільки те, що добре для одного, може бути недопустимим для іншого. Це не цукерки і приймати їх безконтрольно (бо так робив колега по роботі чи сусід), не рекомендується. 

Наскільки швидко легені здатні очиститись, і як їм допомогти?

Легені можуть очиститися і самостійно, але це займе дуже тривалий час, в середньому від 6 місяців до 1 року. Прискорити цей процес у кілька разів можна за допомогою різних видів очисного дихання. 

Чи є необхідність займатися спортом?

Достатньо буде самостійно виконувати фізичні вправи: біг, фітнес, аеробіка, плавання, інші рухливі види фізкультури.

Банні процедури – обвязкові?

Парильня очищає не тільки легені, а й увесь організм від токсинів і шлаків. Для посилення ефекту можна додавати у віник ароматні трави, що підсилюють відхаркувальний ефект. Виходячи з парильні, не можна різко охолоджуватися, щоб підсилити ефект очищення. Після лазні рекомендується пити гарячий настій відхаркувальних трав. 

Чи допоможуть інгаляції?

Інгаляціїз ромашки, полину, ялівцю, ялиці, сосни, шавлії також нададуть допоможуть в очищенні. Можна також використовувати сухий інгалятор, у який наливається ефірне масло. Але попередньо варто проконсультуватися з лікарем.

Боротьба з курінням у багатьох країнах привела до зменшення курців. Проте кількість курців серед молоді та серед жінок продовжує збільшуватись. Разом із цим підвищується ризик захворювань не лише в курців, але й у майбутніх поколінь. Молодий організм знаходиться в процесі статевого дозрівання, тому куріння може негативно вплинути й на нащадків. Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства.

Зараз особливу увагу треба приділити електронним сигаретам: вони не можуть бути альтернативою, бо шкода від них не менша, ніж від звичайних цигарок.

Система Orphus