“Вільярреал” вперше в історії виграв Лігу Європи

За 98 років іспанський клуб на європейській арені зміг виграти лише другорядний Кубок Інтертото.

Як повідомляє 24 канал, Манчестер Юнайтед зі стартовим свистком захопив ініціативу та спробував розіграти свій козир. Шоу, Фернандерш, Погба, Рашфорд і Кавані перевантажували лівий фланг, після чого хтось проривався у штрафний майданчик. Ця тактика призвела до першого удару в матчі – Мактоміней неточно пробив здалеку.

Іншим варіантом атаки було різке переведення на протилежний фланг з підключенням Ван-Біссаки. Однак кроси Арона та Грінвуда були поганими, виконувалися навмання. Кожну втрату “дияволи” намагалися нейтралізувати високим пресингом на чужій половині. Непогано читав гру в центрі поля Погба – француз перехоплював і відразу загострював дальніми передачами.

Втім, всі ці зусилля англійців розбивалися об організований футбол Вільяреала. “Жовта субмарина” всім складом сиділа за лінією м’яч і спокійно оборонялася, чекаючи своїх шансів. І вони виникли. Після стандартів. Спершу МЮ не зумів винести м’яч зі штрафного майданчика та наразився на ефектний пас рабоною від Бакки – Торрес пробив неточно.
Однак на 29-й хвилині Вільяреал повів у рахунку. Манчестер Юнайтед поплив під пресингом і після низки втрат привіз небезпечний штрафний на свої ворота. Парехо подав, а Морено зіграв на випередження та забив. Знову жахлива гра Юнайтед на стандарті. Шоу не втримав спритного Жерара, а Ліндельоф бездарно програв боротьбу.

МЮ ніби заснув – в атаці не вдавалося майже нічого. Поодинокі ривки в штрафний майданчик Рашфорда та Грінвуда не несли гостроти. Ще й оборона продовжувала помилятися. На допомогу прийшов власний стандарт. Шоу подав кутовий, Рашфорд здалеку пробив у гущу гравців, а хижак-Кавані уник офсайду та переправив м’яч у сітку.

Дияволи” отримали емоційний заряд і полетіли забивати другий. Бруну встигав і загострювати, і випрошувати пенальті. МЮ мав підстави претендувати на 11-метровий (удар по ногах Грінвуда, влучання в руку Торреса), але VAR не вгледів порушень. Англійці дедалі сильніше насідали, а іспанці дедалі частіше помилялися.

Гра перейшла в овертайм, де Манчестер Юнайтед знову підсів. Нічого дивного – першу заміну Уле Гуннар Сульшер зробив аж на сотій хвилині. Вільяреал виглядав цікавіше, але якісних моментів довгий час не було ні в кого. Вже Вільяреал сподівався на пенальті, коли Морено впритул пробив у руку Фреду. Арбітри не вказали на точку.
120 хвилин переможця не виявили. А в серії пенальті влучнішим був Вільяреал – 11:10. Всі, крім Давіда Де Хеа, реалізували свої удари. Навіть голкіпер Вільяреала Рульї. 21 точний удар. Сульшер так і не виграв перший трофей з Манчестер Юнайтед, а Вільяреал взяв Лігу Європи та вийшов у Лігу чемпіонів.