Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Відсьогодні на Полтавщині розпочинаємо прийом заяв на призначення житлових субсидій, – Людмила Корнієнко

14 квітня поточного року Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою внесли зміни до порядку надання житлових субсидій. Головна зміна – це сам порядок звернення за призначенням субсидії. Автоматизований порядок перепризначення субсидії у поточному році не передбачається. Всі, хто мають право на призначення субсидії і отримували її до 1 травня, мають обов’язково звернутися до управління соцзахисту чи тергромади. Для цього потрібні два обов’язкових документи: заява та декларація про доходи.

Також серед змін:

  • субсидія надаватиметься виключно у готівковій формі (у Полтавській області наразі 87% вже отримують субсидії готівкою);
  • розширений перелік умов, за яких не призначатиметься субсидія. Зокрема, серед них: якщо члени сім’ї мають у власності більше одного транспортного засобу, з дати випуску якого минуло менше 15 років, і більше двох квартир чи будинків. Також не отримуватимуть субсидію ті, хто протягом 12 місяців придбав іноземну валюту одноразово на суму понад 50 тис. грн, або якщо є депозит у розмірі понад 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (56 тис. грн)
  • Про організацію роботи в області з призначення субсидій та нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг на неопалювальний період розповіла на апаратній нараді директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко.

“Суттєвим і єдиним механізмом підтримки населення під час оплати комунальних послуг залишається державна програма житлових субсидій. Органами соцзахисту населення в опалювальний період поточного року житлові субсидії і пільги нараховані 240 тис. сімей області. Щомісяця 177 тис. сімей отримують житлову субсидію і 63 тис. сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Необхідно відзначити, що 40% сімей, які одержують субсидії, мешкають у містах, відповідно 60% – у сільській місцевості”, – сказала Людмила Корнієнко.

Наразі Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації розробив покрокові заходи для успішного оформлення субсидій. У містах звернення прийматимуть органи соцзахисту. У сільській місцевості планують основну частину звернень прийняти через уповноважених осіб територіальних громад.

Важливо: якщо ви звернетеся за призначенням субсидії протягом п’яти місяців, тобто по вересень включно, управління соцзахисту мають право повернути субсидію з травня.

Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, звертаючись до голів райдержадміністрації та територіальних громад, підкреслила:

“Питання призначення житлових субсидій в області актуальне для 40 тис. сімей. Середній розмір субсидії в опалювальний період складав 1750 грн. Зверніть увагу, що 36 тис. пенсіонерів області отримують пенсію 1769 грн. Тобто соціальна значимість виконання програми житлових субсидій дуже важлива саме для малозабезпечених непрацездатних сімей. Тому необхідно своєчасно прийняти і розглянути усі заяви щодо надання субсидій”.

З наступного тижня Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації запроваджує в області щотижневий моніторинг за термінами розгляду поданих заяв на призначення житлових субсидій.

Система Orphus