Ви тут:
Суспільство Україна 

Відсьогодні через “Дію” українці можуть змінити місце реєстрації, – Федоров

Українці з 17 травня зможуть змінювати місце реєстрації через “Дію”.

Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров написав у Facebook.

“Найпопулярніша і відповідно найочікуваніша послуга – зміна місця реєстрації онлайн – вже доступна на порталі та в застосунку Дія. Завдяки цифровізації змінюємо застарілу систему інституту прописки. Відтепер українці зможуть змінити зареєстроване місце проживання за 15 хвилин – без зайвих довідок, ходіння державними установами і спілкування з чиновниками”, – написав Федоров.

Міністр зазначив, що, аби скористатися послугою, необхідно мобільний застосунок “Дія” або скористатися однойменним порталом державних послуг.

За словами Федорова, скористатися послугою наразі можуть лише власники ID-карток. Щоб скористатися послугою необхідно заповнити заявку в “Дії”, що займає 15 хвилин. Якщо особа проживає у власному житлі, підтвердження прийде автоматично, а якщо в орендованому – власник повинен підтвердити запит, який він отримає у “Дії” через сповіщення. Житло має бути внесене до реєстру нерухомого майна. Інформація про нове місце проживання автоматично з’явиться у реєстрі, а попередня реєстрація особи анулюється. Послуга, за словами міністра, виконується протягом доби.

Федоров також зазначив, що наразі у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, після ухвалення якого реєстрація місця проживання онлайн стане доступною усім українцям, незалежно від того, який паспорт вони мають – паперовий або ID-картку. Крім того, законопроєктом буде скасований “штамп про прописку” в паспорті і довідку про місце реєстрації – документ, який зараз мають мати при собі усі власники ІD-картки. У відомстві також планують відв’язати зареєстроване місце проживання від багатьох життєвих ситуацій, де воно не потрібне.

Міністр зазначив, що для впровадження цієї послуги Мінцифри спільно з Державною міграційною службою перевели реєстри територіальних громад в електронну форму та пов’язали їх в єдину базу даних. Наразі реалізовується експериментальний проєкт, до якого приєднаються Київ, Харків, Вінниця, Луцьк, Кривий Ріг та Маріуполь. Впродовж року послуга буде доступною по всій країні.

Система Orphus