Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Відбулося спільне засідання двох постійних комісій Громадської ради при Полтавській ОДА

14 травня в Полтавській ОДА відбулося спільне засідання постійних комісій Громадської ради при Полтавській ОДА – з питань правоохоронної діяльності, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій (голова – Руслан Рогов) та з питань соціального захисту населення (голова – Сергій Чумак).

Засідання провів голова Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Олександр Дербеньов за участі першого заступника голови Полтавської обласної ради Олександра Лемешка. Учасники засідання обговорили питання дотримання чинного законодавства щодо соціального захисту військовослужбовців та пенсійне забезпечення пенсіонерів силових структур нашої держави, котрі отримують пенсії на підставі Закону України № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, повідомили у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Підтримано позицію громадської ради щодо необхідності ухвалення Верховною Радою України законопроєкту № 2141 “Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону, який і був ухвалений у першому читанні Верховною Радою України. Ухвалено за основу проект Звернення Громадської ради при облдержадміністрації до депутатів Полтавської обласної ради, яким пропонується винести  на розгляд Полтавської обласної ради питання щодо звернення до Кабінету Міністрів України – відновити  редакцію Постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 та  погасити заборгованість перед пенсіонерами по рішенням судів; Верховній Раді України  терміново розглянути у другому читанні проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону” № 2141.

Текст Звернення вирішено оприлюднити на офіційній сторінці громадської ради для його обговорення у триденний термін та направити до Полтавської обласної ради:

“Звернення до депутатів Полтавської обласної ради

У Полтавській області проживає понад 24 тисячі пенсіонерів силових структур, учасників бойових дій на Сході України, на території інших держав, котрі разом з членами своїх родин становлять значний прошарок населення Полтавщини. Тому реакція на вирішення (або ігнорування) їхніх проблем завжди мала неабиякий суспільний резонанс.

Більше 10 років триває поступове нарощування невиконання державою своїх обов’язків перед людьми, які віддали всі свої сили, вміння, здоров’я, а деякі й життя, задля створення  та  підтримки оборони держави, підтримання правопорядку в Україні.

Ідеться про пенсійне забезпечення пенсіонерів силових структур нашої держави, котрі отримують пенсії на підставі Закону України № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”. Починаючи з 2007 року поступово, всупереч Конституційним нормам України, йде звуження змісту наданих державою соціальних гарантій в період проходження служби цими людьми. Особливо це стосується пенсійного забезпечення. Кожна владна команда вважала своїм обов’язком внести до нього якісь зміни і вони, у переважній більшості, були не на користь тих, для кого цей Закон створювався. Останнім прикладом змін до Закону № 2262 з пенсійного забезпечення силовиків став сумнозвісний Закон № 1774, прийнятий у 2016 році. Цей Закон дозволив Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) на власний розсуд визначати порядок, розміри пенсій силовиків, нараховувати пенсію в неповному обсязі, або нараховувати повністю, а виплачувати частково і не визнавати заборгованість, не визначати порядок погашення цієї заборгованості всупереч Конституції України й інших Законів України, створив необмежені можливості для чиновницького свавілля.

Усі ці негативні явища спонукали пенсіонерів силових структур, учасників бойових дій на Сході України, на території інших держав  та громадські організації  вдатися до рішучих дій на захист своїх соціальних прав, насамперед права на гідне пенсійне забезпечення. Наслідком стали масові звернення пенсіонерів до всіх рівнів судової влади, які підтвердили у своїх рішеннях правомірність вимог пенсіонерів силових структур.

Також одним з найбільш болючих питань є те, що навіть відсудивши своє право на достойну пенсію пенсіонери не отримують роками заборгованість, у той же час потребуючи ці кошти на нагальні потреби та лікування. Враховуючи, що кількість звернень до суду збільшується, відповідно збільшується і заборгованість, додаються витрати держави на суди.

 Завдяки наполегливій і систематичній роботі Громадських рад та громадських організацій  був розроблений законопроєкт № 2141 “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону, який  і був прийнятий у першому читанні Верховною Радою України.

Прийняття цього Закону Верховною Радою України дозволить вирішити питання приведення пенсійного законодавства пенсіонерів силових структур до норм Конституції  і законів України, виконання масових рішень судів по захисту порушених прав пенсіонерів силових відомств.

Враховуючи суспільно важливе значення цього питання, вважаємо, що пенсіонери силових структур, учасники бойових дій на Сході України, на території інших держав потребують особливої уваги та гідної підтримки їх внеску з боку держави. Пропонуємо винести на розгляд Полтавської обласної ради питання щодо звернення до:

– Кабінету Міністрів України – відновити  редакцію Постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 та  погасити заборгованість перед пенсіонерами по рішенням судів.

– Верховній Раді України – терміново розглянути у другому читанні проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону” № 2141″.

Система Orphus