Від кількох днів до 5 хвилин: у Решетилівській громаді впроваджують телемедицину
Зараз у всіх громадах Полтавської області вже працюють 339 таких комплексів. Загальна їх вартість – майже 24 млн грн.
За словами голови Полтавської облради Олександра Біленького, в регіоні можуть створити обласну програму для розширення надання телемедичних послуг.
“Фактично, Полтавщині ніхто не забороняє перейняти такий досвід і запровадити власну програму. Такий комплекс – це оперативність, це життя людей. Якщо він буде працювати в кожній амбулаторії, ми можемо говорити про оперативність. У цій справі важлива кваліфікація лікарів, щоб зробити правильно аналіз і встановити діагноз. Полтавська обласна влада готова впроваджувати такий проєкт, навіть якщо держава не буде його фінансувати. Потрібно зробити цю програму. Розуміння потреби в програмі є. Обласну програму можемо зробити наступного року”, – розповів голова Полтавської облради Олександр Біленький.
Загальна вартість проєкту складає майже 24 млн грн. З них 21 млн грн – це державна субвенція. І співфінансування від органів місцевого самоврядування у розмірі 2,5 млн грн.
“Спочатку була пропозиція на 370 комплексів. Але деякі громади відмовились від співфінансування. Наше завдання – 100% забезпечити центри ПМСД телемедичними комплексами. Полтавська область, разом з іншими чотирма регіонами, взяла участь у пілотному проєкті. Вартість одного такого комплексу близько 60 тисяч гривень. Якщо запровадимо таку програму на рівні області на умовах співфінансування, 10% коштів від громад – сума невелика, а ефект значний для пацієнтів, – зазначив Олег Синєгубов.
У Решетилівській громаді за допомогою телемедичних технологій можуть передати дані пацієнтів – температуру, тиск, пульс і т.д. – для швидкого встановлення діагнозу.
“Телемедицина дає можливість дистанційно проконсультувати будь-якого пацієнта з пульмонологом, дерматологом, або ж відправити дані терапевту. Відправляємо такі дані як сатурація, тиск, температура, пульс. І невдовзі можна отримати заключення. Пацієнт приходить на прийом, скаржитися, наприклад, на задишку чи тривалий кашель. Підключаємо до нього спірометр. Також маємо планшет, який є провідником між спірометром і медсистемою, яка встановлена персональному комп’ютері. Пацієнт дихає в спірометр, а ми ці дані передаємо в Полтавську обласну лікарню. І вже там пульмонолог дає заключення. За допомогою таких технологій пришвидшується постановка діагнозу, покращується якість лікування. Таким чином, пацієнту не потрібно спеціально їхати до закладу. Раніше для постановки діагнозу потрібно було 3-4 дні. Зараз для відправки даних потрібно близько 5 хвилин”, – розповідає сімейний лікар Ірина Ткачук.