Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Важливо ретельно підготувати проєкти ДФРР, щоб відповідали всім вимогам Мінрегіону, – Лунін

7 травня відбулося робоче засідання керівників структурних підрозділів Полтавської облдержадміністрації з питань подання та підготовки програм (проєктів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2022 році.

У засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін та заступник голови ОДА Катерина Рижеченко, повідомили у Полтавській ОДА.

“Дуже важливо ретельно підготувати проєкти, щоб вони відповідали всім вимогам Мінрегіону. Часу залишилося не так багато, прошу до 11 травня обговорити з органами місцевого самоврядування стан готовності програм до подачі на конкурс та швидко врахувати всі нові вимоги, щоб полтавські проєкти були обов’язково відібрані”, – зазначив Дмитро Лунін.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОДА Олена Онупко розповіла про зміни в подачі проєктів ДФРР на наступний рік.

“Мінрегіон визначив, що кошти ДФРР мають надаватися на проєкти, що прискорюють економічне зростання регіонів, розвиток мережі надання якісних послуг, та програми, що створюють додаткові робочі місця. Це розбудова структури індустріальних парків, створення центрів підтримки бізнесу, реалізація проєктів водопостачання та водовідведення, розбудова мережі технопарків, створення центрів креативної економіки, розвиток темпів зайнятості сільського населення”, – повідомила Олена Онупко.

Щодо мережі надання якісних публічних послуг теж є чітка градація. Це можуть бути заклади освіти, дитсадки, НВК, ПТУ, спортивні споруди, ДЮСШ, басейни, спорткомплекси, майданчики, стадіони. Також проєкти можуть бути щодо комплексного відновлення закладів охорони здоров’я для надання вторинної та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Може бути й розбудова мережі ЦНАП, надання послуг сільському населенню, створення центрів безпеки у громадах.

Усі проєкти ДФРР на 2022 рік треба подати до 15 червня. Із нового – вони мають бути з проєктно-кошторисною документацією, визначенням кошторису та проведеною експертизою. Конкурсний відбір програм триватиме до 1 серпня, а уже в грудні Мінрегіон має затвердити обраний перелік.

“Усі проєкти мають бути комплексними, з проведенням зовнішніх, внутрішніх робіт, закупівлею обладнання. Також вони мають бути енергоефективними та доступними для осіб із інвалідністю, – розповіла Олена Онупко. – Крім того, внесені зміни щодо терміну реалізації проєктів – від 1 до 3 років. Якщо проєкт передбачає фінансування 50 чи 100 мільйонів, термін реалізації може бути продовжено до 4 чи 5 років відповідно”.

Подання програми здійснюватиметься через онлайн-платформу, але з обов’язковою перевіркою в паперовому вигляді в Полтавській облдержадміністрації.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus