Ви тут:
Медицина Суспільство 

В ЄС розповіли, яким буде сертифікат вакцинації проти COVID-19

В ЄС повідомили, що COVID-сертифікат є безкоштовним, безпечним і доступним для всіх.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на сайт Єврокомісії.

“Він повністю дотримується основних прав громадян, включаючи захист персональних даних. Цифровий сертифікат ЄС COVID, доступний в паперовому або цифровому форматі, полегшить європейцям подорожі”, – заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

Відповідно до угоди, досягнутої Європейським парламентом і Радою, цифровий сертифікат COVID ЄС буде: охоплювати вакцинацію, тестування та відновлення; доступний в цифровому і паперовому форматі, в залежності від вибору одержувачів, і містити QR-код з цифровим підписом; безкоштовним, легко отримуваним, а також доступним для осіб, вакцинованих до набрання чинності Постановою ЄС про цифровий сертифікат COVID.

Читайте також: Вакцинувати залишилось ще мінімум 23 млн українців, – Ляшко

Цифровий сертифікат вакцинації може також використовуватися державами-членами в національних цілях, якщо це передбачено національним законодавством.

“Держави-члени повинні утримуватися від введення додаткових обмежень на поїздки для власників цифрового сертифіката COVID ЄС, якщо тільки вони не є необхідними і пропорційними для захисту громадського здоров’я”, – йдеться в повідомленні.

Єврокомісія вирішила перенести запуск цифрових сертифікатів вакцинації. Запустити цифрові COVID-сертифікати планують з 1 липня.

Система Orphus