Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В усіх зонах карантину, окрім “червоної”, дозволена робота дитячих позаміських таборів

27 травня відбулася Всеукраїнська онлайн-нарада з питань підготовки до оздоровчої кампанії 2021 року. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів Полтавської ОДА, представники Управління Держпраці в Полтавській області, ГУ Національної поліції,  ГУ Держпродспоживслужби,  ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Полтавській області.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Голова Національної соціальної сервісної служби України Владислав Машкін розповів про особливості цьогорічного оздоровлення дітей.

“Минулий рік був складним, на жаль, провести оздоровлення та відпочинок дітей у позаміських таборах ми не змогли. Нині є всі нормативні акти, які регулюють роботу цих закладів у період адаптивного карантину. Цього сезону в Україні плануємо охопити відпочинком понад 1 мільйон дітей. На державному рівні діють програми щодо перебування учнів у “Молодій гвардії”, “Артеку”. Також з’явилася програма, що передбачає гірське оздоровлення. На рівні областей фінансування закладено і сформовані плани оздоровлення та відпочинку дітей”, – повідомив Владислав Машкін.

Особливу увагу учасники наради звернули на безпеку перебування в таборах і під час доїзду до них, особливості загального перебування великої кількості дітей в умовах пандемії, заходи санітарно-епідеміологічної та протипожежної безпеки.

В.о керівника експертної групи з питань профілактики неінфекційних хвороб та формування здорового способу життя Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ Тетяна Скапа розповіла про особливості роботи таборів в умовах різних рівнів адаптивного карантину.

“Робота закладів оздоровлення та відпочинку дозволяється в “зеленій”, “жовтій” та “помаранчевій” зонах. Якщо заклад розпочав свою роботу, а на території почав діяти червоний рівень небезпеки, то заклад має право проводити роботу до завершення зміни з дотриманням вимог. Але потім зачиняється, якщо не покращиться епідемічна ситуація”, – розповіла Тетяна Скапа.

Начальник Управління молоді та спорту Полтавської ОДА Марина Трохименко розповіла, що на Полтавщині цього літа планується робота 20 з 27 позаміських таборів. Не планують відкриватися 4 приватні заклади: ДЗОВ “Іскорка”  (с. Вельбівка), ДЗОВ “Соснова поляна” (с. Колосівка) Полтавського району та ДЗОВ “Енергетик” (с. Потоки), ДЗОВ “Чайка” (c. Градизьк) Кременчуцького району та один комунальний заклад ДЗОВ “Світанок” Чорнухинської територіальної громади. Табори  “Маяк” та “Ромашка” перебувають на реконструкції.

Читайте також: Літнє оздоровлення: у Полтаві розпочали прийом документів на часткове відшкодування вартості путівки

Термін оздоровчої зміни в 20 позаміських закладах – 21 день, середня вартість путівки – 10 тисяч гривень.

“В області провели попередні комплексні перевірки технічного й санітарного стану територій, будівель, споруд та обладнання позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, зокрема обстеження територій на наявність вибухових пристроїв. Також провели навчання всіх медичних працівників, шеф-кухарів, плавруків, матросів-рятувальників. Охорону громадського порядку в дитячих оздоровчих закладах забезпечуватимуть працівники територіальних правоохоронних органів, у вечірній та нічний час проводитиметься патрулювання нарядами поліції”, – розповіла Марина Трохименко.

За рахунок коштів місцевих бюджетів, профспілок та інших джерел фінансування в червні-серпні 2021 року на пільгових умовах планується охопити оздоровленням та відпочинком 38,1 тис. дітей. Насамперед це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, із багатодітних та малозабезпечених сімей, діти загиблих у зоні проведення АТО/ООС, талановиті та обдаровані, діти з сімей учасників бойових дій, вимушено переселених осіб та інші пільгові категорії.

Організованими формами відпочинку та оздоровлення планується охопити 51,2 тис. дітей Полтавщини.

На організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії планується залучити більше 131 мільйона гривень, із яких 106 мільйонів − кошти обласного та місцевих бюджетів.

В області продовжує діяти механізм відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів. Самостійний вибір сім’єю дитячого табору залишається в пріоритеті.

В області буде розподілено субвенцію з обласного бюджету в розмірі 18,5 млн грн. Департаментом освіти і науки ОДА наразі укладаються угоди з закладами, які працюватимуть у поточному році в межах механізму відшкодування частини вартості путівки. Саном на 20 травня з місцевих бюджетів на зазначені цілі виділено більше 21 мільйона гривень.

Із переліком дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Полтавської області можна ознайомитися за посиланням

Система Orphus