Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні запрацювала мапа, за якою можна перевірити наявність ліків від гепатиту В і С у лікарніх

Центр громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) спільно з проєктом USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» презентували мапу «Моніторинг наявності препаратів для лікування ВГС і ВГВ для дорослих та дітей», який дозволить громадянам, що потребують безкоштовного лікування, мати достовірну інформацію про наявність медичних препаратів у окремому закладі охорони здоров’я і, відповідно, стати на облік та отримати ці препарати.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Мапу можна переглянути за посиланням: Моніторинг наявності препаратів для лікування ВГС та ВГВ для дорослих і дітей. 

Інтерактивна мапа забезпечує такий функціонал: 

  • моніторинг наявності препаратів у лікарні, кількість, час використання;
  • статистика наявності препаратів за попередні 12 місяців (за наявності даних);
  • прогноз використання препаратів до закінчення строків придатності;
  • розрахунок наявних повних курсів лікування;
  • пошук препаратів у лікарнях, швидкий перегляд кількості препаратів;
  • підрахунок зведеної інформації щодо кількості препаратів у розрізі областей;
  • перегляд обсягів державного замовлення та розподілу препаратів у розрізі областей.

Дані про наявність ліків дозволяють контролювати використання коштів держбюджету та запобігають низці корупційних ризиків. Зокрема, унеможливлюють відмову пацієнтам в отриманні безкоштовного лікування. Популяризація інструменту дозволить зробити сферу безоплатного лікування ВГС та ВГВ в Україні прозорою. 

Наразі до інструменту долучені понад 60 лікарень обласного та районного рівнів з усіх областей України. Він охоплює період від грудня 2020 року по обласних (опорних) та деяких районних лікарнях. Згодом кількість районних лікарень, відображених у візуалізації, зростатиме.

Мапа дозволить спростити роботу щодо обліку лікарських препаратів, адже обласні департаменти охорони здоров’я дістануть доступ до зведеної інформації або даних щодо окремого закладу охорони здоров’я. Вона також допоможе контролювати перерозподіл препаратів у межах області, забезпечувати їх наявність у кожній лікарні, прогнозувати використання медикаментів.

Система Orphus