Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні презентували IT-курси для жінок, які постраждали від домашнього насильства

11 травня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина спільно з UNFPA Україна презентували IT-курси для жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі які постраждали від домашнього насильства, для розширення можливостей їх працевлаштування.

Захід проходив у рамках проекту “Трамплін до рівності”, що реалізує UNFPA, Фонд ООН  галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції та сприяння Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, повідомляє Урядовий портал.

“Ми ламаємо усі стереотипи, аби жінки, які постраждали від домашнього насильства, змогли повірити в себе. Відтепер жінки та дівчата зможуть пройти навчання надсучасним та перспективним спеціальностям – в галузі IT, де заробітна плата доволі висока, як власне і попит на фахівців у цій сфері. Впевнена, надсучасні IT-курси – це освіта та кар’єра без гендерних стереотипів”, – наголосила Ольга Стефанішина.

Згідно з даними дослідження “Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні”, щороку в Україні гине майже 600 жінок внаслідок домашнього насильства. Кожна п’ята жінка стикалася з тію чи іншою формою насилля, включаючи економічне. У цьому контексті важливо сприяти економічній незалежності жінок, що є однією з передумов виходу із кола насильства.

Довідка. UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Проект «Трамплін до рівності» спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні.

Система Orphus