Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Успішні практики соціального партнерства компаній ПЕК і територіальних громад Полтавщини”: у Полтаві відбувся форум

13 травня у виставковій залі Полтавського міського будинку культури розпочав роботу Форум “Успішні практики соціального партнерства компаній ПЕК і територіальних громад Полтавщини” у межах галузевої виставки нафтогазової промисловості “Нафта. Газ. Сервіс-2021”. До нього долучилися представники органів влади, Асоціацій органів місцевого самоврядування, компаній ПЕК та голови територіальних громад області, де ведеться видобуток нафти і газу.

Форум соціального партнерства – це своєрідна діалогова платформа, в ході якої учасники та відвідувачі виставки обговорюють актуальні питання та проблеми в нафтогазовому секторі, шляхи їх розв’язання. Тут презентують технології, обладнання і продукцію широкому колу фахівців та сприяють її просуванню на ринку.

“Такий захід в нашому регіоні відбувається вже протягом багатьох років. Діяльність цієї галузі у нашому регіоні має неабияке значення. У структурі доходів загального фонду обласного бюджету рента складає приблизно 17%. Це дуже вагомий показник. При цьому життєдіяльність майже двох третин громад Полтавщини пов’язані з нафтовидобувною галуззю. З 2018 року до місцевих бюджетів на рівні області надійшло близько 2 млрд грн рентної плати за видобуток природного газу. Це дуже значні кошти”, – розповів перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

Він також зазначив, що вагомою, крім рентної плати, є реалізація соціальних проєктів в громадах для їх розвитку.

Форум соціального партнерства на Полтавщині особливо актуальний, оскільки нафтогазовий сектор займає ключове місце у регіональному економічному розвитку Полтавщини. За останніми даними, на території Полтавської області видобувають понад 40% українського газу, майже 60% газового конденсату та 10 % сирої нафти.

“Видобувна галузь на Полтавщині – одна з пріоритетних. Напрям цьогорічної виставки спрямований на те, щоб не лише поділитися сучасними напрацюваннями в нафтогазовій сфері, а й налагодити співпрацю з місцевими громадами. Бажаю, щоб ця зустріч принесла нові зв’язки, контакти, які очікує кожен з учасників” – сказав заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

 

Регламент роботи спеціалізованої виставки “Нафта. Газ. Сервіс-2021” передбачає ознайомлення з експозиціями учасників – представників нафтогазового сектору промисловості та ділової програми. До уваги відвідувачів тут представили асортимент обладнання, матеріалів і технологій для розвідки, буріння, видобутку, переробки, транспортування та зберігання нафти, газу і нафтопродуктів, а також системи безпеки, контролю, обліку енергоносіїв, інноваційні проекти.

“Мені особливо приємно, що ця виставка проходить саме у Полтаві. Мало хто знає, що Полтавщина – край, який багатий на газ та нафту. Хотілося, щоб завдяки представникам цих підприємств ми почали видобувати більше газу та нафти, а життя мешканців Полтавської громади відповідало рівню життя в Об’єднаних Арабських Еміратах”, – зазначив секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Привітав учасників форуму і директор виставкового центру “ТіС” Сергій Сенізаров.

“Протягом вже 20 років виставковий центр “ТіС” займається організацією і проведенням галузевих спеціалізованих виставок, серед яких є і виставка “Нафта. Газ. Сервіс”, яка займає значне місце і в нашій діяльності, і в економіці Полтавської області. Бажаю плідної праці, вигідних нових контрактів та нових контактів”, – сказав він.

Захід розрахований на два дні (13-14 травня). Проходить він за підтримки Міністерства енергетики України, Полтавської облради, Полтавської ОДА, Полтавської міськради, Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

  

Система Orphus