Ви тут:
Суспільство Україна 

Уряд планує збільшити виплату при народженні дитини до 50 тис грн

Сьогодні Уряд схвалив низку документів, які стосуються удосконалення системи захисту прав дитини. Зокрема, серед ініціатив – збільшення обсягу державної підтримки при народженні дитини або усиновленні. Зокрема, пропонується збільшити її з 41 тис. грн до 50 тис. грн.

Також передбачатиметься збільшення розміру у 2023 році й у подальшому на прогнозний показник інфляції. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Крім цього, проєктом закону пропонується розмежувати функції з питань соціального захисту дітей між Нацслужбою соцзахисту, виконавчими органами місцевих рад, а також обласними державними адміністраціями. За кожним органом влади буде чітко закріплено його повноваження та відповідальність.

“У кодекс адміністративних правопорушень ми пропонуємо внести нові положення, які чітко закріплять відповідальність за порушення прав дітей, або за халатне ставлення до цього питання з боку відповідальних посадовців. Пропонуємо вдосконалити систему усиновлення дітей для забезпечення інтересів для дитини та посилення прозорості у процесі усиновлення. Наприклад, вдосконалюється система нагляду та контролю за умовами проживання та виховання усиновлених дітей у разі зміни місця проживання”, – зазначив Денис Шмигаль.

Також Уряд затвердив Концепцію державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року. Запроваджується принцип «гроші ходять за дитиною», коли фінансування отримають найбільш успішні та відвідувані заклади.

Нагадаємо, 1-го червня в Україні відзначається день захисту дітей.

Система Orphus