Ви тут:
Суспільство Україна 

Українцям радять не поспішати з продажем землі: ціна буде рости

Експерти радять українцям не поспішати з продажем ділянок: в умовах вільного ринку ціни підвищуються поступово.

В Україні з 1 липня планують відкрити ринок землі – парламент напередодні прийняв один з останніх законопроектів, необхідних для фіналу земельної реформи. Зараз вартість одного гектара землі в Україні оцінюють в 30 тис. гривень. Але ціни можуть помітно зрости після відкриття ринку – поступово до 10-15 тис. євро за гектар, як у наших найближчих сусідів.

Про це пише agroreview.com

«З кожним роком, як видно на прикладі європейських країн, земельні ділянки ростуть в ціні. У Німеччині подекуди гектар коштує 50-60 тис. євро – такі ціни склалися за роки ринкових відносин. У найближчих наших сусідів ціна за гектар коливається від 10 до 15 тис. євро. З кожним роком ціна зростає», – зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Тому фахівці не радять українцям позбуватися ділянок (через договори оренди або інші схеми) до липня, а також просять не поспішати з продажем і після відкриття ринку землі.

«Основний процес, який буде у 2021 році, – це легалізація відносин, які формувалися десятки років мораторію [на продаж с / г земель]. Якщо землю взяли в оренду на 50 років, то це припинення договору оренди та укладення договору купівлі-продажу, де вказують вартість не менше нормативно-грошової оцінки землі», – додав міністр аграрної політики Роман Лещенко.

фото ілюстративне

Система Orphus