Ви тут:
Суспільство Україна 

Українці воювали проти нацизму не для того, щоб зараз війна забирала життя, – Зеленський з нагоди Дня пам’яті та примирення

Президент України Володимир Зеленський у зверненні з нагоди Дня пам’яті та примирення зазначив, що українці воювали разом з десятками народів проти нацизму під час Другої світової війни не для того, щоб війна забирала життя наших людей 76 років потому.

Про це йдеться у його дописі в Facebook.

“Коли говоримо «ніколи знову», маємо на увазі передусім дуже конкретне «ніколи не забути». Тому й відзначається в багатьох країнах цей День – пам’яті та примирення. І в нас це не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше. Бо вона – спільна, одна на всіх у світі.

Щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І будь-хто з тих, хто намагається виправдовувати його, заслуговує лише на засудження.

Ніколи не забути, що українці воювали разом з десятками народів проти нацизму.

Разом з росіянами, поляками, білорусами, євреями, грузинами, вірменами, британцями, американцями, французами та багатьма іншими. І точно не для того, щоб війна забирала життя наших людей 76 років потому.

Ніколи не забути, що Друга світова стала найстрашнішою в історії людства. Тому були створені міжнародні інституції та правила для підтримки глобального миру. Поважати їх – обов’язок усіх людей, а особливо – очільників держав та інших політиків.

Та щоб ніколи не забути, що мир втрачається надзвичайно легко. І це справжнє щастя, коли вдається його відновити.

Пам’ятаємо. Перемагаємо. І цінуємо життя.

Вічна пам’ять загиблим у Другій світовій війні!

Ніколи знову! Never again!”, – йдеться у зверненні Президента.

Система Orphus