Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україна вийшла з третьої хвилі пандемії, – Степанов

Україна вийшла з третьої хвилі COVID-19. Попередні 2 місяці були складними.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов у фейсбуці.

“Перші тижні вірус розвивався шаленими темпами, галопом підкошуючи цілі міста. Кінець березня й початок квітня були найпіковішими. Усвідомлювали, що нам може не вистачити кисню, щоб забезпечити всю країну. Потужності на Львівському хімічному заводі не витримували та в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилась. Проте за ніч вдалося їх відновити. Ми весь тиждень у цілодобовому режимі розподіляли кисень по медзакладах і не залишили без кисню жодного. Наприклад, одна з міських лікарень Києва до пандемії потребувала 3 тонни кисню на місяць, а під час третьої хвилі – 5,5 тонн на добу. На піку епідемії в лікарнях були 44 тисячі пацієнтів, які перебували на кисневій терапії. А ще рік тому потужності всієї країни складали всього 3,5 тисячі ліжок. Але ми впоралися. Подолали чергову хвилю COVID-19, але поки не вірус”, – розповів Максим Степанов.

Читайте також: Сьогодні останню область в Україні можуть вивести з “червоної” зони карантину

За його словами, зараз надзвичайно важливо не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил на вихідних.

“Ми всі з дитинства звикли, що травневі свята – це пікніки, великі компанії друзів і родичів і шашлики на природі. Сам так люблю. Але жодні «шашлики» не вартують життя і здоров’я”, – зазначив Степанов.

Система Orphus