Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Україна отримає 200 мільйонів доларів на покращення якості вищої освіти

Світовий банк затвердив проєкт, спрямований на підвищення ефективності, якості та прозорості вищої освіти в Україні. Вартість проєкту складає 200 мільйонів доларів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Реалізація проєкту сприятиме підвищенню якості вищої освіти, забезпеченню відповідності навичок та знань випускників закладів вищої освіти очікуванням роботодавців, вимогам ринку праці та суспільства загалом, подолання викликів в освітньому секторі, спричинених пандемією COVID-19, зокрема, забезпеченню стійкості освітньої системи, створенню умов для безперервності освітнього процесу в умовах карантинних обмежень.

У межах проєкту фінансуватимуться: 

-модернізація обладнання, закупівля дослідницьких та навчальних лабораторій, деякі ремонтні та відновлювальні роботи закладів вищої освіти, зокрема тих, що об’єднуються; 

-цифрова інфраструктура для організації навчання в закладах вищої освіти для забезпечення безперервності освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання, розробки та запуску електронних систем управління навчанням; 

-підтримка стійкості системи та управління змінами в довгостроковій перспективі;

-модернізація інформаційно-аналітичної системи вищої освіти;

-запровадження Національного опитування студентів та Єдиної електронної системи конкурсного державного фінансування наукових досліджень і розробок закладів вищої освіти, запуск і удосконалення цифрових рішень освітніх вимірювань навчальних досягнень.

Крім того, з огляду на змішаний інструмент фінансування проєкту, в його зміст закладено й реалізацію певних освітніх політик – розбудову фінансової автономії закладів вищої освіти, розширення імплементації формульного підходу до фінансування, удосконалення мережі закладів вищої освіти.

Проєкт складається з чотирьох взаємопов’язаних компонентів, а його реалізація відбуватиметься впродовж п’яти років.

Перший компонент передбачає вдосконалення підходів до управління, фінансування, якості та прозорості у сфері вищої освіти. Другий компонент – формування партнерських альянсів закладів вищої освіти для підвищення ефективності та якості. Третім компонентом передбачено розбудову спроможності та покращення освітнього середовища. У межах четвертого компонента фінансуватиметься, зокрема, оперативне управління проєктом, його оцінювання та моніторинг реалізації, організація діяльності системи фінансового управління, підготовка звітних документів.

Система Orphus