Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Шишаках встановили фігурки “школярів” біля пішохідних переходів

У Шишаках це перша та нині єдина інсталяція юних “пішоходів” з рюкзаками (заввишки з учнів середнього шкільного віку), які наче збираються переходити зебру. На Полтавщині схожі макети є тільки у Великій Багачці – вони виготовлені з бетону. 

Фігури, що встановили у Шишаках, виконані з дерева, розфарбовані у різні кольори та покриті лаком. “Школярі-блокатори” (саме так називають елемент вулично-шляхового обладнання) встановили біля нерегульованих пішохідних переходів, навпроти школи та ліцею, повідомили у пресслужбі ГУ НП у Полтавській області.

“Місце для встановлення блокаторів обрали не випадково! На вулиці Павлика, пообіч дороги, розташовані спеціалізована школа, обласний науковий ліцей, музична школа, стадіон, а також ігрові та спортивні майданчики для дітей”, – розповіла ювенальний інспектор сектору поліцейської діяльності № 1 (смт. Шишаки) Миргородського райвідділу Інна Орманжі.

Ідея встановлення іграшкових школярів поруч з переходами належить місцевим поліцейським. Спочатку планували придбати фігури з пластику – такі вже не один рік стоять обабіч зебр у столиці та в деяких інших регіонах України. Однак, як пояснив начальник місцевого поліцейського підрозділу Зейнал Насіров, обміркувавши вартість фігурок (а це понад десяток тисяч гривень за одну) та зваживши ряд формальностей, пов’язаних з виділенням бюджетних коштів, запропонували свій варіант.

Ініціативу поліції – зробити блокатори власними силами та без зайвих витрат – охоче підтримала громада.

Нововведенню радіють і керівники освітніх закладів, що розташовані впритул до автомобільної дороги, і школярі. На підтримку новації учні 10-А класу наукового ліцею Богдан Латишев та Марія Присядько кажуть: по-перше, дорожній «знак» сповіщає, що на цій ділянці часто бувають діти; по-друге, закликає до свідомого дотримання правил дорожнього руху.

“У закладі навчається 350 дітей. Велику кількість учнів ми підвозимо на навчання з території району. До сотні мешканців селища ввечері приходять до нас відпочивати (на території закладу є сучасний волейбольний майданчик та паркова зона – від авт.). Завдяки цьому (встановленому блокатору – від авт.) безпечніше буде дітям – водії транспорту звертатимуть додаткову увагу”, – зазначила заступниця директора з виховної роботи Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату Зоя Семидідько

Директор Шишацької спеціалізованої школи імені В.І. Вернадського Віталій Іваниця переконаний, що макети “дітей” будуть яскравим нагадуванням про безпеку на дорозі для школярів. А також сподівається, що завдяки фігуркам схаменуться і кермувальники, які нерідко ігнорують швидкісний режим та порушують заборону на проїзд цією дорогою з 8-ї до 17-ї. Автомобілістів не зупиняють навіть “лежачі поліцейські” з асфальту, покладені з обох боків вулиці протяжністю трохи менше кілометра.

Після устаткування дерев’яних фігур, ювенальні поліцейські та працівники групи реагування патрульної поліції організували для школярів експрес-лекторій та практикум. Також доповнили розмітку зебри графічними написами “Зніми навушники”.

Фото: ГУ НП у Полтавській області

Система Orphus