Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

У полтавському музеї проведуть вечір пам’яті з нагоди 70-річчя від дня народження архітектора Валерія Трегубова

Полтавський архітектор Валерій Трегубов пішов з життя у 2012 році, йому був 61 рік. У 2021 році 18 травня йому б мало виповнитись 70 років.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського 18 травня проведуть вечір пам’яті з нагоди 70-річчя від дня народження архітектора Валерія Трегубова.

Його сміливо можна називати архітектором, який відтворював полтавські храми. Адже за його проєктами споруджено й реконструйовано вісім православних церков: Покровська церква в Полтаві, Михайлівська церква в с. Ковалях Хорольського р-ну, Церква Великомучениці Валентини в с. Богодарівці Лубенського р-ну. А також Петропавлівська церква у с. Малій Побиванці Гадяцького р-ну, Пантелеймонівська церква у Полтаві, Вознесенська церква у с. Пишненках Зіньківського р-ну, Церква Симеона Богоприїмця у с. Михайликах Шишацького р-ну та відтворення історичної дзвіниці Спаської церкви у Полтаві, йдеться у повідомленні на фейбук-сторінці Краєзнавчого музею.

В історії архітектури Полтави Валерій Трегубов назавжди залишиться автором і науковим керівником проєкту відтворення видатної пам’ятки XVIII сторіччя – Свято-Успенського кафедрального собору в Полтаві. Однак тоді авторів від подальших робіт відсторонили, проєкт спотворили шляхом суттєвого зниження висоти собору й його куполів, брутального спрощення декору тощо. Ця трагічна подія не тільки вкоротила архітектору віку, але й впливає на долю полтавців.

Серед інших творчих доробків Валерія Трегубова варто згадати пам’ятники та меморіальні дошки, історико-етнографічну зону “Українське село” Національного Сорочинського ярмарку; реконструкцію та комплексний благоустрій поля Полтавської битви з Ротондою вшанування пам’яті полеглих у битві, а також — цілу низку наукових та науково-популярних статей, радіо- та телепередач з історії архітектури Полтави.

Система Orphus