Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській області цьогоріч планують реорганізувати 10 закладів профтехосвіти

Зараз в області нараховується 37 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, де навчається 9,5 тисяч учнів.

Полтавською обласною адміністрацією розроблений регіональний план розвитку професійно-технічної освіти на 2020-2022 роки. Згідно з планом, мережа закладів профтехосвіти у 2022 році має складати 24 заклади. Про це повідомила на апаратній нараді у Полтавській ОДА заступник директора Департаменту освіти і науки Галина Власюк.

У 2021 році на Полтавщині будуть реорганізовані 10 закладів профтехосвіти.

“Продовжується робота щодо модернізації 7 закладів професійно-технічної освіти, створення одного центру профтехосвіти у Решетилівці, створення двох вищих професійно-технічних училищ у Гадячі та Карлівці. А також плануємо реорганізувати ще 10 закладів профтехосвіти — у Полтаві та Полтавському районі 4 заклади, на Лубенщині — 2, Миргородському районі — 2, та на Гадяччині — 2”, – розповіла Галина Власюк.

У 2022 році планують реорганізувати ще 6 закладів у Полтаві. У результаті будуть створені два центри – Регіональний центр професійно-технічної освіти з підготовки робітників для машинобудування і транспорту та Вищого професійного училища сфери обслуговування.

За словами Галини Власюк, основною причиною реорганізації є зменшення кількості учнів у закладах.

“Щоб була можливість залучати додаткові кошти з державного бюджету, одним з шляхів вирішення ситуації є створення інноваційних центрів в закладах. А це можливо лише при наявності 400 і більше учнів. На сьогодні, в області є до п’яти закладів, в яких налічується 100 і менше учнів”, – пояснила заступник директора Департаменту освіти і науки.

Зараз в області функціонує 11 навчально-практичних центрів. Ще 5 закладів освіти області подали заявки на конкурс щодо створення у 2021 році таких центрів.

Поряд з цим, матеріально-технічна база переважної більшості закладів профтехосвіти не відповідає сучасним вимогами. А це негативно впливає на організацію освітнього процесу. Згідно зі Стратегією розвитку Полтавської області до 2027 року передбачено придбання обладнання для майстерень 8 закладів профтехосвіти на суму 57,5 млн грн, придбати навчальну техніку та обладнання – 1,2 млн грн, облаштувати протипожежну сигналізацію та системами блискавкозахисту заклади профтехосвіти на суму майже 50 млн грн.

 

 

 

ФОТО: censor.net

Система Orphus