Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській громаді стартує пілотний проєкт зі створення електронних петицій в “Дії”, – Мінцифра

На Diia Summit 2.0, що відбулась 17 травня, презентували нову функцію – створення електронних петицій через портал або застосунок “Дія”. 

Таким чином, жителі громад отримали інструмент електронної демократії, який дозволить кожному впливати на процеси своєї громади, повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

“Команда Мінцифри на шляху до побудови цифрової держави створила інструмент, наступний крок — за громадянами. Лише спільними зусиллями ми зможемо збудувати нову, успішну, комфортну та справедливу Україну. Тепер кожен може створювати й підтримувати електронні петиції на порталі Дія”, — розповів Михайло Федоров під час Diia Summit 2.0. 

Читайте також: NFC-авторизація та декларації: “Дія” отримала важливі оновлення

Раніше місцеві електронні петиції розміщувалися на окремих сайтах мерій чи області. Тепер вони доступні на єдиному ресурсі — порталі “ВзаємоДія”. Пілотний проєкт із петицій наразі стартує в громадах 10 міст — Полтава, Івано-Франківськ, Луцьк, Суми, Ужгород, Хмельницький, Дніпро, Тернопіль, Черкаси та Херсон. До кінця року планується запустити петиції в усіх громадах України.

“Технології створюють систему, де всі люди рівні. Не так важливо, де ви живете, — у великому мегаполісі чи маленькому селі. Ви зможете впливати на процеси довкола себе. Електронні петиції — початок впровадження електронної демократії в Україні”, — заявив директор Директорату розвитку електронного урядування Мінцифри Мстислав Банік під час Diia Summit 2.0. 

Як це працює? Людина авторизується через портал чи застосунок. ІПН допомагає визначити місце реєстрації та належність до конкретної громади. Якщо ця громада вже є в Дії, людина зможе переглядати наявні, подавати та підтримувати петиції, які стосуються саме його громади.

Крім цього, користувачі зможуть ділитися петиціями за допомогою посилання чи роздрукованого QR-коду. Підтримати петицію можна буде лише один раз. Це забезпечить прозоре голосування.

Читайте також: 24 серпня Україна ввійде в режим “без паперів”, – Зеленський

Проєкт місцевих петицій у Дії реалізується за підтримки швейцарсько-української Програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади”, що реалізується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Система Orphus Поделиться на fb