Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили меморіальну дошку майстрині народної творчості Вірі Роїк

20 травня на будівлі колишньої жіночої Маріїнської гімназії (нині міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко) відкрив меморіальну дошку Вірі Роїк.

Місце вибране не випадково, адже саме в цій будівлі починала свій творчий шлях видатна майстриня. В заході взяли участь представники музеїв Полтави, викладачі та учні Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко, повідомляють у міській раді.

Віра Роїк – заслужена майстриня народної творчості України, Герой України, в роботах якої закодована генетична пам’ять та історія українського народу. Вона авторка понад тисячі оригінальних робіт, що зберігаються в музейних колекціях України та світу.

Народилася 12 (25) квітня 1911 року у місті Лубни.

Від 1952 року працювала в Сімферополі. Вивчала стильові особливості вишивок різних областей України. Вперше свої вишивки Роїк виставила в 1936 році на Всесоюзній виставці у Москві. У 1963 році закінчила Московський художній інститут.

Загалом майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів «Український рушничок», в тому числі у всіх обласних центрах України, а також у Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині. Брала участь у 287 загальних художніх виставках в СРСР, України і за кордоном, у тому числі в Бельгії, Франції, Угорщини, Італії, Монголії, США, Хорватії.

Роїк була членом Національної спілки художників України і майстрів народної творчості України. Володіла 300 видами технік вишивання народів світу.

Після відкриття меморіальної дошки присутні поклали квіти до фасаду школи.

Система Orphus