Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві Дмитро Лунін зустрівся з тренерами та плавцями області

5 травня перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін зустрівся зі спортсменами й тренерами Полтавського обласного осередку Федерації плавання України, ДЮСШ №3 і Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Під час зустрічі обговорили розвиток і популяризацію плавання серед дітей та молоді, розбудову спортивної інфраструктури, проведення відкритих обласних, всеукраїнських турнірів із плавання на Полтавщині та участь плавців у чемпіонатах Європи та світу, різних кваліфікаційних міжнародних змаганнях.

Дмитро Лунін оглянув єдиний у країні 50-метровий спортивний басейн відкритого типу, який функціонує в Полтаві. На базі басейну діє спортзаклад, де тренуються 720 плавців.

Загалом в області діє 11 спортивних басейнів різних форм власності, 10 із них – 25-метрові. Нині на Полтавщині працюють 34 тренери з плавання, які виховують 1150 дітей-спортсменів.

Голова обласного осередку ФПУ, суддя міжнародної категорії, директор ДЮСШ №3 Віктор Міць розповів про особливості тренування в “Дельфіні”.

“У Полтаві не вистачає 50-метрового спортивного басейну закритого типу, адже взимку через погодні умови нам доводиться скорочувати тренування до 45 хвилин. Також спортсменам у відкритому басейні важко проводити тренування стартів із тумбочки, – говорить Віктор Міць. – Тому важливо, щоб басейн, який будують на вулиці Петра Юрченка, відповідав усім вимогам міжнародної федерації плавання FINA. Щоб у ньому і тренуватися можна було, і проводити національні та міжнародні змагання”.

Дмитро Лунін повідомив, що вже цього року басейн добудують. З обласного бюджету виділено 23 мільйони гривень на продовження робіт у спорткомплексі. В ньому для зручності плавців обладнають і тренажерну залу, щоб після запливів переключатися на іншу фізичну активність.

Після завершення будівництва басейну буде змога залучати івенти до Полтавської області: проведення національних і міжнародних змагань із водних видів спорту підвищить авторитет Полтавщини, збірні команди інших областей зможуть проводити навчально-тренувальні збори, а спортсмени області – тренуватися на власній сучасній спортивній базі, не залишаючи осторонь спортсменів з інвалідністю, для яких доступність спортивної споруди, – це першочергово.

На зустрічі обговорили доцільність розміщення в новому спорткомплексі ДЮСШ чи ШВСМ. Не виключена можливість й створення обласної спортивної школи з плавання на базі басейну.

Член олімпійської збірної команди України Любомир Лемешко розповів на зустрічі про свій досвід тренувань у США. Про систему підтримки перспективних спортсменів за кордоном.

Дмитро Лунін наголосив, що нині в ОДА вивчають питання мотивації та заохочення плавців за кращі спортивні результати.

Досягнення плавців:

Лемешко Любомир – МС України, член олімпійської збірної України, учасник чемпіонату Європи та XXXI Олімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро 2016 року (Бразилія) та чемпіонату світу (Угорщина); абсолютний чемпіон області з плавання та багаторазовий чемпіон України;

Штанько Володимир – МС України, чемпіон Полтавської області серед молоді, багаторазовий призер чемпіонатів України, чемпіон України на дистанції 100 м вільним стилем, рекордсмен чемпіонату Полтавської області;

Тугай Валерія – МС України, призерка Полтавської області, призерка зимового чемпіонату України серед юніорів, неодноразова рекордсменка області;

Хмелевська Надія – МС України, переможниця та призерка чемпіонатів Полтавської області;

Дьяченко Марія – МС України, переможниця чемпіонатів Полтавської області, чемпіонка та призерка чемпіонату України серед юнаків (м. Бровари), входить до основного складу Національної збірної команди України з плавання. Призерка міжнародних змагань Multinations Swimming Meet Juniors.

Фото: Полтавська ОДА 

 

Система Orphus