Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві через незаконне складування сміття ніяк ремонтувати каналізаційний колектор

Працівники КП ПОР “Полтававодоканал” виявили незаконне складування залізобетонних виробів та відсипання будівельного сміття в межах охоронної зони аварійного каналізаційного колектора Д 800 мм за адресою вулиця Половка, 72. Це, як зазначають у Полтававодоканалі, унеможливлює виконання повноцінного обстеження стану каналізаційних споруд та роботи з їх експлуатації. А у випадку аварії на мережі її ремонт буде неможливий.

Тому підприємство направило лист до ТОВ «УКРТОРГБУД» щодо необхідності вивільнення охоронної зони каналізаційного колектора.

“Об’єкти різного призначення, що унеможливлюють роботу каналізаційної служби КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» у випадку виникнення аварійних ситуацій, – чимала проблема не лише для підприємства, а і для Полтави загалом, адже частина великих колекторів діаметром 600-1200 мм перебуває під різного роду забудовами. Скажімо, забудовані охоронні зони колектора «М`ясокомбінату» (вул. Ковпака, 7 «АЗС Автотранс»; вул. Ковпака, 51 – промислова зона; гаражні кооперативи в р-ні вул. Ковпака), над колектором «Сади» – гаражні кооперативи «Медик» та «Лабіринт» по вул. О. Гончара, на колекторі заводу «Знамено» – автомобільні стоянки, авторинок та АЗС, а над колектором «Сінна – Коцюбинського – Мироненка – 1 МКЛ» розташувалися не лише приватні ділянки та ринок, а навіть морг”, – йдеться у повідомленні пресслужби Полтававодоканалу.

Перш ніж проводити будь-які будівельні або земляні роботи, полтавцям радять заздалегідь дізнатися у КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» про відсутність у місці робіт охоронних зон. Згідно з чинними нормами, за порушення вимог, визначених охоронною зоною каналізаційних мереж, винний несе адміністративну відповідальність. Однак це не завжди просто штраф: якщо витік каналізаційних стоків спричинив велику шкоду навколишньому середовищу, покарання буде значно суворішим.

Довідково.

Згідно з державними будівельними нормами, захисна охоронна зона для каналізаційних колекторів визначається в залежності від діаметру трубопроводу та глибини його залягання і становить від 5-ти метрів в обидва боки від зовнішніх стінок трубопроводів. У межах каналізаційних охоронних зон слід утриматися від таких дій:

– висадки дерев та інших великих зелених насаджень;

– виконання земляних робіт (прокопування траншей і ям). Це правило не поширюється лише на організації, що обслуговують каналізаційні комунікації;

– складування дров або будь-яких інших матеріалів;

– будівництва будь-яких споруд, особливо житлових;

– будь-яких робіт з використанням ударних механізмів ближче 15 м від каналізаційних споруд;

– проведення робіт, що підвищують або знижують рівень ґрунту, тобто здійснення зрізів ґрунту або його підсипки; проведення вибухових робіт;

– облаштування дорожнього покриття із залізобетонних плит, навіть якщо ця дорога тимчасового призначення;

– будь-яких дій, в результаті яких буде заблоковано доступ до каналізаційних мереж.

фото Полтававодоканал

 

Система Orphus