Ви тут:
Суспільство Україна 

У МЗС не розуміють, чому Україну не запросили на саміт НАТО

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна не може зрозуміти, чому НАТО не знайшов формату для участі української сторони в червневому саміті лідерів країн Альянсу на тлі російської агресії в регіоні.

Як повідомляє кореспондент Європейської правди, про це Кулеба сказав у середу на брифінгу в Києві.

“Ми розуміємо бажання союзників провести закритий саміт, щоб обговорити трансатлантичну єдність. Приклади таких закритих самітів були”, – сказав Кулеба, додавши, що один із таких самітів відбувся в 2017 році в Брюсселі.

“Але ми абсолютно не розуміємо, як можна проводити закритий саміт НАТО на тлі агресивних дій Російської Федерації проти України в Чорноморському регіоні та проти членів Альянсу. Я маю на увазі останні результати розслідування в Чеській Республіці. Цього ми зрозуміти не можемо – як можна не запросити Україну,  як можна не знайти формат участі України у цьогорічному саміті”, – зазначив міністр.

Він додав, що Україна вдячна партнерам з НАТО за постійне підтвердження політики відкритих дверей на основі рішення Бухарестського саміту 2008 року.

“Але з тих пір пройшло вже 13 років і жодного кроку для виконання цього рішення не було зроблено. Коли нам в Україні іноді дорікають за занадто повільні реформи, то що тоді вже казати про ухвалення і реалізацію рішень Альянсу, які 13 років припадають пилом. Для України дуже важливо, щоб політика відкритих дверей не перетворилась на політику годування обіцянками”, – сказав Кулеба.

“Якщо у 2008 році була дана обіцянка, що Україна і Грузія зрештою стануть членами НАТО, і наступним кроком на цьому шляху має бути надання ПДЧ, то важко уявити кращий і більш важливий момент для ухвалення таких рішень, ніж 2021 рік”, – додав міністр. 

Він підкреслив, що вже настав час відверто говорити з українським суспільством про те, що в питаннях євроатлантичної інтеграції м’яч не завжди перебуває на українському боці.

“Ми чекаємо на пас від Альянсу”, – сказав Кулеба.

Фото: Українська правда

Система Orphus