Ви тут:
Суспільство Україна 

У МОЗ розповіли про побічні реакції після щеплення проти COVID-19

За останніми актуальними даними Міністерства охорони здоров’я, на побічні реакції після щеплення проти коронавірусу поскаржилося 0,22% українців від загальної кількості провакцинованих.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, скарги від громадян реєструють впродовж 30 днів після щеплення.

“Після вакцинації будь-яка реакція або погіршення стану здоров’я, яка відбувається з людиною впродовж місяця, розцінюється як подія, яка збіглася в часі з вакцинацією”. – сказав Ляшко.

Тож, у випадку наявності будь-яких погіршень здоров’я, МОЗ проводить відповідне розслідування: чи це було внаслідок вакцинації чи це збіглося в часі з вакцинацією.

Читайте також: Про ризики тромбозу після вакцинації проти COVID-19, розповів імунолог

За словами головного санітарного лікаря, наразі найбільше звернень зафіксовано після щеплення вакциною AstraZeneca (Covishield) індійського виробництва.

“По вакцині Covishield (Індійського виробництва) – 1 тисяча повідомлень з усіх провакцинованих. По вакцині CoronaVac (китайського виробництва) – 7 повідомлень, по вакцині Pfizer – 7 повідомлень і по вакцині AstraZeneca (Південна Корея) – 177 повідомлень”, – зазначив Ляшко.

Віктор Ляшко наголосив, що серед найпоширеніших реакцій на вакцинацію – біль у місці щеплення, почервоніння, алергічна реакція, головний біль, підвищення температури.

Система Orphus