Ви тут:
Суспільство Україна 

У Києві лікарі провели трансплантацію нирок від посмертного донора

Днями у Київській обласній лікарні та в Київському міському центрі нефрології і діалізу зробили дві унікальні операції – вперше пересадили нирки від посмертного донора.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Рік тому я поставив собі за мету досягти трансплантаційної незалежності, і поступово ми наближаємося до неї.  Ці заклади беруть участь у пілотному проєкті МОЗ із трансплантації. Операції в обох закладах минули успішно, орган запрацював прямо на операційному столі, стан пацієнтів стабільний”, – написав Степанов.

Донор – 57-річний пацієнт із важкою, несумісною з життям формою геморагічного інсульту. На жаль, врятувати чоловіка не вдалося. Його родичі дали згоду на донацію органів. Завдяки їхньому рішенню будуть жити дві людини.

Одну його нирку отримав 46-річний житель Київської області. Другу – 40-річний киянин. Обидва чоловіки стали на «лист очікування» два місяці тому.

На “листі очікування” в Київській обласній лікарні зараз перебувають 33 людини, у Київському міському центрі нефрології – більше як сотня. Трансплантація дасть їм надію на нове повноцінне життя.

Система Orphus