Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Диканьці зацвів бузок: які екскурсії пропонують туристам

У Бузковому Гаю, що в Диканській громаді на Полтавщині, зацвів бузок. Таким чином, у регіональному ландшафтному парку “Диканський” стартував травневий сезон екскурсій по Бузковому Гаю.

Також туристам пропонують екскурсії по екологічній стежці “Заповідна Диканщина”.

“Тут вам і бузок, і черепахи на березі Пивоварського ставу, і старезні Кочубеевські дуби, і розповіді про унікальність природи диканського краю. Буде цікаво як дорослим, так і дітлахам. Бузок він і в Африці бузок, а з нашими екскурсоводами це не лише бузок звичайний, а один із 20-ти видів роду квіткових рослин родини Маслинових”, – йдеться на фейсбук-сторінці парку “Диканський”.

ФОТО – ОКІА “Новини Полтавщини”

Довідково. Бузкова яма закладена у 20 роках ХІХ ст. у використаному кар’єрі цегельного заводу графа Віктора Павловича Кочубея. Кар’єр глибиною до 5 метрів засипали чорноземом, розмітили алеї, засадили бузком різних видів. Яма має круглу форму і займає площу 2 га. Створювали дивовижний гай чехи-садівники, спеціально запрошені для постійної роботи в садах і квітниках диканського маєтку та місцеві селяни-кріпаки, повідомляє сайт “Туристична Диканька”.

За легендою, бузковий гай – красотою, чистим повітрям, пахощами бузку, співом солов’їв повинен був зцілити наймолодшу доньку Кочубеїв Ганну, яка в двох літньому віці тяжко захворіла. Не допомагали хворій ні столичні, ні європейські лікарі, а ні далекі подорожі. Та дива не сталося…

Бузковий гай щорічно у травні місяці зустрічає гостей обласного пісенно-мистецького свята “Пісні Бузкового гаю”.

Бузковий гай – ботанічна пам’ятка природи, яка входить до природоохоронної зони регіонального ландшафтного парку “Диканський”. Охороняється Законом України з 1965 року.

Система Orphus