Ви тут:
Суспільство Україна 

У Чорнобильському заповіднику виявили рослину, яка занесена до Червоної книги України, як “неоціненна”

Під час ботанічної експедиції, яка проводилась на території Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника, науковці ЧРЕБЗ знайшли дуже рідкісні рослини – Сон лучний Pulsatilla pratensis (інша назва – Сон чорніючий, Сон-трава чорніюча Pulsatilla nigricans) та Сон розкритий, або широколистий Pulsatilla patens (L.) Mill.

Про це йдеться на сторінці Заповідника у Facebook.

Ці рослини занесені до Червоної книги України та Червоної книги Республіки Білорусь як неоцінені. Сон широколистий ще й занесений до Додатку до Бернської конвенції 1979 року як вид, що підлягає особливій охороні. Міжнародним союзом охорони природи ці рослини віднесені до IV охоронної категорії – Територія догляду за оселищами/видами. Обидва види мають значення як об’єкти видового біорізноманіття.

Ці гарні першоцвіти зустрічаються в Заповіднику в соснових лісах та на узліссях і квітнуть наприкінці квітня – початку травня. Сон лучний квітує одночасно з появою листя.

У сон-трави широколистої листки, зібрані у прикореневу розетку, з’являються після відцвітання рослини. Розмножуються насінням, не поширюючись на великі площі.

Чисельність обох видів сон-трави зменшується внаслідок людської діяльності – розорювання, випасання худоби, зривання на букети тощо.

На даний час, завдяки природоохоронним заходам, обидва види у Заповіднику мають стабільні локальні популяції.

 

Система Orphus