Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч на Полтавщині планують створити шість об’єктів природно-заповідного фонду

У 2021 році заплановано створити шість об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 620 га.

Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков під час прес-конференції 21 травня.

Полтавська облдержадміністрація подала до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України план зі створення і розширення територій об’єктів природно-заповідного фонду Полтавської області.

«Працюємо над розширенням площі територій об’єктів природно-заповідного фонду Полтавщини. У 2021 році заплановано створити шість об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 620 га, що дозволить збільшити природно-заповідний фонд області. Нині ПЗФ Полтавщини налічує 393 об’єкти загальною площею близько 143 тисяч гектарів. Відсоток заповідності – 4,97%. Мінімальний європейський показник – 5%. Плануємо досягнемо його в найближчі роки», – розповів Євген Греков.

Він повідомив, що цього року з фонду охорони навколишнього природного середовища буде профінансовано розробку проєктів організації території регіональних ландшафтних парків «Диканський» і «Кременчуцькі плавні».

Із-поміж інших важливих передбачених Стратегією заходів – берегоукріплення. У 2020 році на заходи з укріплення ділянки берега Кременчуцького водосховища в районі села Мозоліївка з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища фактично профінансували 12,8 млн грн. Було захищено 0,4 км берега.

«Цього року Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області також подав заявку на фінансування з обласного екофонду берегоукріплювальних заходів на Кременчуцькому водосховищі в районі с. Мозоліївка Глобинського району», – додав Євген Греков.

Інші берегоукріплювальні заходи необхідно провести в районі Градизька для захисту Державного геологічного пам’ятника гори «Пивиха» Кременчуцького району та від села Максимівка Кременчуцького району в напрямку гори «Пивиха».

Система Orphus