Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Цьогоріч через Полтавський обласний центр зайнятості роботу знайшли понад 11 000 людей

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості протягом січня-квітня 2021 року скористалися 59,8 тисячі громадян, які шукали роботу, з них 42,7 тисячі осіб мали статус зареєстрованого безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 40 тисяч клієнтів.

Працевлаштовані за сприяння служби зайнятості 11,4 тисячі людей, зокрема, 10,6 тисячі зареєстрованих безробітних, повідомляє сайт Полтавського обласного центру зайнятості.

За видами економічної діяльності, найбільше громадян працевлаштовано у сільському, лісовому та рибному господарстві (55%), у переробній промисловості (10%) та у будівництві і у сфері торгівлі (по 8%). За професійними групами 48% працевлаштованих це робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, 13% – некваліфіковані працівники, 8% – працівники сфери торгівлі та 8% – кваліфіковані робітники з інструментом.

У січні-квітні 2021 року за сприяння Державної служби зайнятості 2,9 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, становила 2,1 тисячі осіб.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучалися 687 осіб. Приклади видів громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, благоустрій, інформування населення про субсидії, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, роботи із соціально вразливими верствами населення, інші роботи соціального напрямку.

Станом на 1 травня 2021 року послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримували 36,8 тисячі громадян, з них 21,8 тисячі осіб мали статус безробітного, що на 14% менше, ніж на відповідну дату минулого року. Отримували допомогу по безробіттю 19,7 тисячі людей.

За статтю: у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становили – 8,9 тис. осіб (або 41%), жінки – 12,9 тис. осіб (або 59%). За віковими групами: 28% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 27% – у віці від 35 до 44 років; 27% – у віці від 45 до 55 років; 18% – понад 55 років. За освітою: 50% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 37% – професійно-технічну, 13% – загальну середню освіту. За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 18% раніше були зайняті у сфері торгівлі; 18% – у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні, 16% – у сільському, лісовому та рибному господарстві; 16% – у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники:

• з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 17% (водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, дорожній робітник),

• сфери торгівлі та послуг – 17% (продавець, кухар, охоронник, молодша медична сестра (молодший медичний брат), перукар),

• представники найпростіших професій – 14% (підсобний робітник, прибиральник, робітник з благоустрою, сторож, укладальник-пакувальник та вантажник),

• службовці та керівники – 13% (менеджер (управитель) із збуту, заступник директора, завідувач скаду),

• фахівці – 11% (бухгалтер,сестра медична (брат медичний), фахівець),

• кваліфіковані робітники з інструментом – 10% (швачка, слюсар-ремонтник, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.

фото ілюсративне

Система Orphus