Ви тут:
Суспільство Україна 

Центральна влада допоможе регіонам підготуватися до зими у нових ринкових умовах по газу, – Кирило Тимошенко

20 травня припинили дію спеціальні обов’язки (ПСО) з продажу газу виробникам теплової енергії, які були покладені на НАК “Нафтогаз України”.

Про це повідомив у Facebook заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Відтепер всі теплокомуненерго укладатимуть договори з постачальниками самостійно на тих умовах, які будуть пропонуватися на ринку.

За словами заступника очільника Офісу Президента, 20 травня в Офісі Президента відбулась нарада з обговорення питань щодо тепла і гарячої води. Участь взяли міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, голова правління “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, а також у режимі відеоконференції представники областей і міст. 

Кирило Тимошенко зазначив, що за підсумками наради “Нафтогаз” запропонує довгострокові цінові пропозиції на природний газ. Це дасть містам можливість наперед дуже легко встановлювати тарифи і уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.

Він також додав, що вже напрацьований законопроєкт щодо проблеми заборгованості, його має розглянути Верховна Рада. Документ передбачатиме максимальне врегулювання боргів за послуги теплопостачання.

Ринкові відносини – це уже реальність. Це анонсувалось давно. Частина міст уже працюють без ПСО. Водночас ми розуміємо, що скасування фіксованої ціни на газ бентежить і багатьох керівників теплокомуненерго і, звісно, мерів”, – зазначив замголови Офісу Президента.

Кирило Тимошенко нагадав, що в Україні продовжує діяти Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Нагадаю, цей документ був підписаний у лютому між урядом та міськими головами за ініціативи Президента Володимира Зеленського. Офіс Президента контролюватиме виконання цього документу – аби перехідний період для українських міст пройшов якнайвдаліше”, – сказав Тимошенко.

Він наголосив, що головне завдання при повному переході на ринкові відносини – забезпечити стале проходження опалювального сезону.

Система Orphus