Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Сусідська варта: у Полтаві планують встановити ще один соціальний бокс

Майже протягом двох місяців в одному з мікрорайонів Полтави у рамках проєкту “Сусідська варта” встановили соціальний бокс.

Проєкт реалізують Патрульна поліція спільно з органом самоорганізації населення “Вороніна”. Ідея встановлення соціального боксу виникла у лейтенанта поліції, старшого інспектора з особливих доручень відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції Полтавської області Аліни Кондратенко.

“Наші патрульні постійно приносять маленькі речі своїх дітлахів. Ми брали речі, коли їздили до малозабезпечених сімей та тих, хто опинився в скрутних життєвих обставинах. З часом виникла ідея допомагати локально. Голова ОСН “Вороніна” погодилась на реалізацію такого міні проєкту. Обрали саме цей мікрорайон, бо там є громадська приймальня. Є де встановити бокс, адже просто на вулиці його не залишиш”, – розповіла Аліна Кондратенко.

Перше наповнення боксу було для малечі: одяг, взуття, іграшки, памперси, книжки.

“Були такі люди, які запитували про одяг для старших діток. Тому ми вирішили збирати й побажання, щоб “робота” боксу була більш раціональною. Тобто, у громадській приймальні люди можуть сказати, що їм потрібно, а ми, за можливості, будемо шукати саме такі речі. Загалом, у боксі будуть речі не лише для діток, а й для дорослих”, – додала Аліна Кондратенко.

Взяти речі з боксу можна два дні на тиждень за графіком роботи приймальні.

“Встановлення соціально боксу виявилось досить вдалою ідеєю патрульних. Бокс користується попитом як тих, хто потребує допомоги, так й тих, хто прагне допомогти. Його вміст постійно поповнюється. У першу чергу розбирають іграшки”, – розповіла Лариса Карпова.

Незабаром соціальний бокс також планують встановити у мікрорайоні Червоний шлях.

“На Червоному шляху соціальний бокс буде онлайн. У вайбері створять групу, до якої зможуть приєднатися всі, кому потрібна допомога. Викладатимуть фото речей та розміри. Можна встановити чимало таких боксів по місту, якби лише були приміщення”, – зазначила Аліна Кондратенко.

Система Orphus