Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Студентських омбудсменів запрошують до співпраці з освітнім омбудсменом

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов запрошує до співпраці студентських омбудсменів, які разом займатимуться захист прав учасників освітнього процесу закладів вищої освіти.

Адже до Служби освітнього омбудсмена надходять звернення щодо булінгу, невиплати стипендій, незаконної відмови повертати оригінали документів, аби студент не міг перевестися до іншого закладу або здобувати паралельно додаткову освіту тощо — це лише деякі приклади порушень прав учасників освітнього процесу в закладах вищої освіти, повідомляється на сайті освітнього омбудсмена.

“Для нас важливо мати достовірну інформацію щодо порушення прав учасників освітнього процесу у вищій освіті від людей, які безпосередньо залучені до сфери вищої освіти, аби спільно обмінюватися досвідом щодо захисту прав і студентів, і викладачів, і всіх працівників закладу освіти та шукати рішення для системного усунення порушень прав. Одними з таких є люди, які представляють значущий для вищої освіти  механізм захисту прав — інституцію студентського омбудсмена”, – йдеться в повідомленні.

Освітній омбудсмен запрошує колег-студентських омбудсменів до співпраці та іншими студентськими омбудсменами і пропонує долучатися до заходів, організованих Службою освітнього омбудсмена. Для цього необхідно заповнити Google-форму за посиланням. 

Під час цих заходів будуть обмінюватись досвідом захисту прав учасників освітнього процесу, організовувати правопросвітницьку діяльність, ділитися пропозиціями та шукати спільні рішення для вирішення системних проблем задля захисту прав студентів та працівників закладів вищої освіти.

Наприкінці квітня вже відбулася перша, ознайомча, онлайн-зустріч освітнього омбудсмена зі студентськими омбудсменами. У ній взяли участь 13 студентських омбудсменів із різних регіонів України, в тому числі і Полтавської області. Це такі навчальні заклади Українська медична стоматологічна академія, Полтавський державний аграрний університет, Полтавський університет економіки і торгівлі.

 

Система Orphus