Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Стаціонарна допомога без операцій: перелік безоплатних послуг

Стаціонарна медична допомога – це та, яку пацієнт отримує у стаціонарних умовах медичного закладу. Якщо пацієнт не потребує оперативних втручань, допомога йому надається в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”.

Як повідомили у НСЗУ, більшість госпіталізацій відбувається саме за цим пакетом і їх ще називають терапевтичними госпіталізаціями.

Госпіталізація в межах пакету стаціонарної допомоги без хірургічних втручань включає: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну реабілітацію в гострому періоді.

В межах пакету пацієнт має право на такі безоплатні послуги:

-Первинний огляд
-Необхідні лабораторні та інструментальні дослідження
-Знеболення
-Ліки за Нацпереліком лікарських засобів
-Цілодобовий лікарський та медсестринський догляд
-Відновлення здоров’я пацієнтів без хірургічних операцій
-Медична допомога вагітним з ускладненим перебігом вагітності
-Харчування

Окрім ліків з Нацпереліку, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Ці ліки не включені до тарифу. Пацієнт може дізнатися, чи має лікарня ці ліки, безпосередньо в медичному закладі на інформаційній дошці, на офіційному сайті закладу чи на сайті органу місцевої влади.

Детальніше про те, що входить у пакет “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій” можна дізнатися у файлі “Специфікаціїї” до цього пакету за посиланням.

Система Orphus