Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Сьогодні ці дітки здорові, живуть повноцінним життям і не можна повірити, що ми зуміли вирвати їх із пастки страшної хвороби!”

У онкогематологічному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні розповідають про порятунок дитячих життів та про людей, які у цьому допомагають

Минулого тижня ми побували у онкогематологічному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні. Поспілкувалися із медиками, маленькими пацієнтами та дізналися історії про тих, хто допомагає відвойовувати дитячі життя у страшних хвороб.

Про роботу відділення нам розповіла його завідувачка Світлана Шевченко. Вона працює у відділенні із 90-го року. І згадує, що на початку девяностих медикам вдавалося рятувати лише 5 відсотків пацієнтів.

 

“У ті часи не було необхідного обладнання, не вистачало елементарних аналізаторів, головніше не застосовувалися нинішні протоколи лікування”, – пояснює Світлана Михайлівна.

Зараз маленьких пацієнтів із онкогематологічними патологіями лікують за німецькими протоколами, які в результаті дають до 75 відсотків ремісії.

Світлана Шевченко

Впродовж року до онкогематологічного відділення поступають до 500 госпіталізацій. При цьому, одна дитина може кілька разів лікуватися тут впродовж року, отримуючи блоки терапії.

Щороку у маленьких пацієнтів відділення діагностують понад тридцять випадків лейкозів та пухлин. Часто діти, яких госпіталізують, мають надзвичайно складні онкологічні діагнози. Перше завдання медиків – провести глибоку діагностику, вірно визначити хворобу та оперативно розпочати курс лікування. Тоді шанси на одужання маленького пацієнта зростають у кілька разів.

Провести якісну діагностику без сучасного обладнання просто неможливо. Адже маленькі пацієнти відділення мають пройти не лише загально-клінічні обстеження, але і високоточні дослідження, результати яких можуть стати визначальними при встановленні правильного діагнозу.

Дітки, які поступають із пухлинами різної локації – головного мозку, шкіри, ока – потребують не просто обстеження на КТ чи МРТ. У таких випадках необхідне дослідження високої чутливості. Це – вже високий рівень діагностики, який допомагає вірно діагностувати хворобу на її ранніх стадіях, – розповідає Світлана Шевченко.

У Полтаві подібні дослідження можна провести у лікувально-діагностичному центрі «Медіон». І його фахівці вже впродовж кілька років безкоштовно обстежують пацієнтів онкогематологічного відділення.

Засновниця «Медіону» Еріка Свирида сама запропонувала такий формат співпраці. Спершу, кожного місяця відділення отримувало десять талонів на безкоштовне обстеження. Потім, коли потреба стала більшою, «Медіон» почав надавати пацієнтам відділення онкогематології по 15 талонів. Зараз ця кількість закриває існуючу потребу, адже у Полтаві, крім цього, діє міська Програма, за якою із бюджету фінансують безкоштовне обстеження мешканців. Але до лікарні потрапляють не лише жителі полтавської громади. Для тих батьків, які привозять дітей на лікування із інших районів Полтавської області, безкоштовні талони стають важливою допомогою. Одне платне дослідження коштує не менше 4 тисяч гривень, а їх потрібно проводити періодично не лише під час лікування, але й кілька років після його завершення.

Світлана Шевченко розповідає нам кілька історій своїх пацієнтів, які успішно завершили лікування і впродовж кількох років користувалися допомогою із безкоштовних обстежень. Один із хлопців мешкає у Кременчуцькому районі, інший – у Глобинському. Обидва успішно пройшли курси лікування: один – у Полтаві, інший – у Києві. Після цього вони періодично проходили контрольні обстеження саме у центрі «Медіон». Спершу – кожні три місяці, потім – раз на півроку та раз на рік. Тепер обидва одужали і живуть повноцінним життям.

“Хлопці присилають нам відео із відпочинку, риболовлі. Ми надзвичайно за них радіємо і навіть самі не можемо до кінця повірити, що нам вдалося вирвали їх із пастки лімфоми”, – ділиться радістю лікар.

Сьогоднішнім пацієнтам відділення також періодично потрібні обстеження на комп’ютерному та магнітно-резонансному томографах. Один із них, 15-річний Андрій. Його минулого року госпіталізували до відділення у важкому стані. Обстеження у «Медіоні» показало враження внутрішніх органів і дозволило діагностувати хворобу – «Т-клітинну лімфому». Після цього медики онкогематологічного відділення почали лікування. І у його процесі Андрій іще кілька разів проходив онкоскринінг у «Медіоні».

“У нас був буквально один шанс зі ста. Ті, хто бачив Андрійка раніше, не можуть повірити у той результат, який він має зараз, він сьогодні просто красень. І останнє дослідження показало позитивні результати лікування”, – радіє за хлопця завідувачка відділення.

Мама хлопця, Лариса, згадує, що після початку лікування – із вересня минулого року – вони близько п’яти разів користувалися можливістю безкоштовного обстеження у «Медіоні».

Андрій та Лариса

“Ми вдячні, що представники центру надають таку можливість, батькам дійсно складно знайти такі значні кошти для проведення обстежень”, – говорить жінка.

Інша пацієнтка відділення, 11-річна Аліса. Дівчинці успішно видалили пухлину і тепер вона проходить черговий із блоків лікування. Мама дівчинки, Марина, розповідає, що вони вже двічі безкоштовно користувалися послугою обстеження у «Медіоні».

Аліса та Марина

“Все було швидко, якісно, до нас дуже гарно ставилися, – згадує жінка, – я знаю, що нам іще доведеться робити КТ чимало разів – як під час лікування, так і впродовж п’яти років після його завершення. Ця допомога із обстеженнями від «Медіону»” – дійсно важлива підтримка для батьків.

***

Світлана Шевченко від себе додає, що допомога «Медіону» не обмежується талонами для безкоштовних обстежень. Керівники центру завжди вітають маленьких пацієнтів відділення онкогематології із Різдвом, Новим роком, Великоднем, іншими святами. Завжди приходять не з порожніми руками – приносять і необхідні для лікування медикаменти, і подарунки.

У відділення щороку з’являється багато друзів, які підтримують дітей і допомагають їм долати хвороби. Серед них – чимало підприємців, які періодично передають гроші на лікування або закуповують усе необхідне для швидшого одужання пацієнтів відділення.

“Я бачу, як змінюється свідомість людей, як вони за першої необхідності готові прийти на допомогу”, – відзначає Світлана Михайлівна.

Також завідувачка відділенням констатує, що порівняно із важкими часами 90-их, зараз батьки онкохворих дітей не опиняються сам на сам із хворобою. І допомогу їм готові запропонувати не лише благодійники. Як приклад наводить міську програму «Турбота» або обласну програму для людей, що опинилися у скрутному становищі. Крім цього, нагадує, що за державною програмою медикаментозного забезпечення «Дитяча онкологія» відділення щороку отримує препаратів на суму близько 18 мільйонів гривень. Завдяки усьому цьому – якісній діагностиці, сучасним протоколам лікування, підтримці держави та допомозі небайдужих людей – вдається зберігати дитячі життя, що, безумовно, є найкращим результатом.

Система Orphus