Ви тут:

Що потрібно знати про чистку бойлера

Основний ворог водонагрівачів — жорстка вода. Зазвичай в ній міститься багато мінеральних солей, які позначаються на роботі нагрівальних приладів негативним чином. Жорстка вода — це джерело накипу, який призводить до скорочення терміну експлуатації нагрівального елементу. Коли на ТЕНі накопичується товстий шар накипу, то він провокує утворення безлічі мікротріщин на його поверхні. Через це може з’явитися відчуття пощипування струмом від води з бойлера або прилад повністю перестане її гріти.

Замовити чистку бойлера можна в компанії Trubolub (http://trubolub.com.ua/uslugi/promyvka-bojlera/).

Як запобігти утворенню накипу

Цьому процесові неможливо запобігти. Фільтри для води, які так активно рекламують, допоможуть лише незначно, а якщо вони дійсно ефективні, то їхня вартість сягає ціни нового бойлера. І тут постає питання: чи потрібно встановлювати фільтр для бойлера, якщо через 5 років можна придбати новий водонагрівач?

Продовжити життя приладу можна за допомогою щорічного обслуговування. Чистка водонагрівачів — це найефективніша процедура, яка значно продовжує термін їх експлуатації. У процесі чищення маса накипу, зібраного з бака, складає від 2 до 7 кг. Саме тому Trubolub настійно рекомендує терміново проводити чистку, якщо бойлер став повільніше гріти воду або видає сильний шум в процесі роботи.

Заміна компонентів 

Крім необхідності в профілактичному очищенні водонагрівачів, іноді виникає потреба в заміні певних компонентів. Найчастіше:

  • виходить з ладу термостат;
  • виникають проблеми з електронним модулем;
  • починається корозія бака;
  • деформуються прокладки фланця;
  • зношуються деякі елементи та вузли, схильні до найбільших навантажень.

Кваліфіковані майстри з компанії Trubolub добре знають, як впоратися з проблемами, вміють вирішувати їх якісно та швидко.

Способи очищення бойлера

Порядок обслуговування водонагрівачів та його періодичність визначають фахівці після проведення необхідних діагностичних процедур. Очистити внутрішні поверхні приладу від мінеральних відкладень можна одним із двох способів:

  • розбірним;
  • нерозбірним.

Розбірний спосіб передбачає розбирання приладу, витягування ТЕНу, очищення його від накипу із застосуванням хімічних речовин або механічного втручання. Бак промивається спеціальним розчином. Як найпростіший приклад можна назвати розчин лимонної кислоти, однак це не найефективніший варіант. Далі конструкція приладу очищається від залишків препаратів, збирається, перевіряється.

Нерозбірний спосіб є найбільш актуальним рішенням для бойлерів, що мають великий обсяг, оскільки їх демонтаж складний і недоцільний. У цьому випадку під час чищення прилад працює в звичайному режимі, але у воду додаються особливі речовини для видалення накипу, а також захисту металевих компонентів при експлуатації.

Система Orphus