Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

СБУ затримала ділків, які “зливали” криміналітету інформацію про дії правоохоронців

СБУ заблокувала несанкціоноване втручання в роботу реєстру судових рішень. А саме – щодо процесуальних заходів з обмеженим доступом. Ділки з Дніпра “зливали” учасникам кримінальних проваджень інформацію про заплановані слідчі дії правоохоронців. “Клієнтами” організаторів схеми були лідери злочинного угруповання.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

За попередніми даними, протиправну діяльність налагодили декілька представників адвокатського об’єднання і посадовець одного з районних судів. Їх цікавила інформація про обшуки та інші процесуальні заходи, які проводитимуть правоохоронці щодо учасників кримінальних проваджень.

Для цього ділки незаконно отримали електронні ключі доступу до закритого реєстру судових рішень.

Одержані відомості ділки передавали своїм “підзахисним” для уникнення відповідальності, у тому числі для знищення речових доказів і переховування від слідства.

Під час обшуків вдома та на роботі в учасників схеми правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та роздруківки судових рішень, які використовували зловмисники.

“У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБ України за ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) Кримінального кодексу України, одному з організаторів протиправного механізму повідомлено про підозру. Наразі триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до схеми. Заходи із викриття незаконної діяльності проводило Управління СБУ в Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури”, – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Система Orphus