Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

СБУ затримала ділків, які нелегально імпортували в Україну пальне на понад 100 млн грн

Служба безпеки України задокументувала і припинила протиправну діяльність ділків, які нелегально імпортували в Україну великі партії пального з Республіки Білорусь та РФ.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники постачали продукцію на адресу низки комерційних структур. Для уникнення сплати митних зборів та акцизного податку вони у документації штучно знижували вміст метилового спирту у продукції. Дії “комерсантів” завдали державному бюджету збитки в особливо великих розмірах.

“У ході досудового розслідування було задокументовано, що менеджмент комерційних структур протягом 2020-2021 років реалізовував імпортовану продукцію підприємствам з ознаками “ризиковості”. За попередніми даними, було незаконно імпортовано продукції на понад 100 мільйонів гривень. Ці суб’єкти господарювання не мають виробничих потужностей і не знаходяться за адресами реєстрації. До того ж засновником, директором і бухгалтером виступає одна особа”, – йдеться у повідомленні.

Фактично імпортований товар в Україні організатори переробляли на нелегальних міні-НПЗ у сурогатні паливо-мастильні матеріали. Потім реалізовували за готівку без оформлення бухгалтерських документів.

У ході проведення обшуків на території Київської, Чернігівської та Луганської областей правоохоронці вилучили:

– тіньову документацію;

– печатки 300 фіктивних підприємств;

– засоби зв’язку та комп’ютерну техніку;

– банківські картки та велику суму готівки;

– обладнання для нелегального виготовлення паливо-мастильних матеріалів;

– метиловий спирт, хімічні добавки та готовий сурогат загальним об’ємом понад 1 тисяча тонн.

Триває досудове слідство за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.

Операцію проводило Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України спільно з УСБУ в м. Києві та Київській області та Головним управлінням боротьби з фінансовими злочинами ДФС України під процесуальним керівництвом Прокуратури м. Києва.

Зважаючи на особливий резонанс у ЗМІ щодо одного з обшуків, який відбувався у будинку, де проживає мер Києва Віталій Кличко, СБУ повідомляє наступне.

У ході обшуку за цією адресою було виявлено та вилучено:

– документацію та печатки 68 юридичних осіб;

– фінансово-господарську документацію задіяних у протиправній схемі СПД;

– ноутбуки, електронну техніку;

– необліковані кошти.

Фото: СБУ

Система Orphus