Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

#РодинніІсторіїВійни: полтавці можуть долучитися до акції

Акцію “Родинні історії війни” для соцмереж до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом Український інститут національної пам’яті започаткував минулого року.

У 2020-ому на неї відгукнулися десятки людей і близько 100  родинних історій було викладено у соцмережі, повідомили в Українському інституті національної пам’яті.

Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч вояків.

За кожною із наведених цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не буде цілісною. Спільна перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців – без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей. 

Цього року Інститут національної пам’яті закликає ділитися родинними історіями, пов’язаними з Другою світовою війною.

“Публікуйте свої розповіді у соцмережах під хештегом #РодинніІсторіїВійни, додайте фотографію героя розповіді і по можливості на один із нижніх кутів світлини накладіть зображення маку пам’яті”, – зазначили організатори акції.

Завантажити мак можна за посиланням.

“Ваші розповіді можуть бути різні за форматом, подачею матеріалу – від стислих біографічних довідок  до розлогих матеріалів, в основі яких родинні перекази та/або спогади очевидців Другої світової війни. Головне – ваша участь і прагнення віддати належне окремим людям, вшанувати їхню пам’ять і доповнити їхніми історіями загальну історію трагічних подій Другої світової війни”, – додали в Інституті нацпам’яті.

Частину історій, які отримали минулого року, опублікують на фейсбук-сторінці Інституту.

Фото: ілюстративне

Система Orphus