Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

РНБО обговорила питання безпеки водопостачання в громадах

Підхід до розв’язання проблем водних ресурсів та забезпечення населення якісною питною водою має бути комплексним, і органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за якість води, яка постачається людям на території тієї чи іншої громади.

Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час засідання робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

На засіданні представники міністерств і відомств, наукових установ, фахівці Апарату РНБО України розглянули питання стану поверхневих водних об’єктів та прогнозні показники забезпеченості населення і галузей економіки України поверхневими водними ресурсами протягом 2021 року.

Олексій Данілов наголосив на необхідності розробки загальнодержавної програми очищення річок та озер. У цьому контексті, на його думку, ключовим питанням є проведення інвентаризації поверхневих водних об’єктів та підземних джерел питної води.

«Усі водні об’єкти повинні мати власника – чи це є орган місцевого самоврядування, чи державна установа, які нестимуть повну відповідальність за належне утримання цих об’єктів», – сказав секретар РНБО, додавши, що підписаний напередодні Президентом України закон про земельну децентралізацію відкриває для цього усі можливості.

Система Orphus