Ви тут:

Резекція верхівки кореня зуба

При низці таких серйозних захворювань ротової порожнини, як періодонтит, гранульома і т. п. гостро стоїть питання про збереження зубу. Саме це дозволяє зробити резекція верхівки кореня зуба. Дана хірургічна операція виконується для ліквідації інфекційного вогнища в зубній кореневій системі. До неї вдаються зазвичай в тих випадках, коли консервативна терапія не дає результатів.

Стоматологи клініки Amel Smart (https://www.amelsmart.com/services/hirurgichna-stomatologiya/rezekcziya-verhivki-zuba-i-apikalna-hirurgiya/) володіють величезним досвідом резекції верхівки кореня зуба і застосовують для даної операції сучасне обладнання та висококласні матеріали. Пам’ятайте, що своєчасне звернення до фахівця дозволяє отримати відмінний естетичний результат і зберегти зуб.

Навіщо потрібна процедура резекції верхівки зуба

Одним з головних показань до резекції верхівки кореня зуба залишається поява в цій зоні кісти. Вона являє собою порожнину, що має щільну оболонку, наповнену гнійної рідиною. Для повного позбавлення від цієї проблеми спочатку проводять цісектомію — вичищення інфікованих тканин, в процесі чого вилучають саму капсулу та її оболонку. На наступному етапі виконується резекція верхівки кореня зуба, тобто висічення кореневого елемента, який був вражений запальним процесом. Якщо вчасно не звернутися за стоматологічною допомогою і упустити момент, то зуб можна просто втратити. Це спричинить як візуальний дефект, так і завдасть шкоди усій ротовій порожнині.

Показання до резекції верхівки кореня зуба

Серед інших показань до оперативного втручання описуваного типу відзначають:

  1. Появу новоутворення, наприклад фіброми або іншого, розміром понад 1 см.
  2. Неповне або неякісне пломбування кореневого каналу.
  3. Культьова вкладка або штифт в зубному каналі.
  4. Пошкодження кореневих стінок в процесі пломбування.
  5. Попадання в канал уламка стоматологічного інструменту.
  6. Наявність моста або штучної зубної коронки.

Протипоказання до резекції верхівки кореня зуба

Операцію не роблять, якщо:

  1. Спостерігається значна рухливість зуба.
  2. Відбулося загострення пародонтиту.
  3. Виявлено руйнування понад 50% зубної коронки.
  4. Коренева частина зубу викривлена настільки, що зуб не можна запломбувати.

Крім перерахованих ситуацій, резекцію верхівки кореня зубу не має сенсу робити, якщо кістою пошкоджена велика коренева частина. У такому випадку з великою ймовірністю стоматолог проведе повне видалення зуба з подальшою імплантацією.

Остаточне рішення приймається фахівцем після аналізу рентгенівського знімка. Кісту на ньому видно у вигляді темної плями.

Система Orphus