Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Регіональне відділення Асоціації громад підписало меморандум про взаємодію з Полтавською облрадою та Полтавською ОДА

31 травня Полтавське регіональне (обласне) відділення асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація об’єднаних територіальних громад” підписало меморандум про взаємодію з Полтавською обласною радою та Полтавською обласною державною адміністрацією.

“Не всі громади розуміють вигідність участі у Програмах обласної ради, у Програмах обласного бюджету. Ми разом з обласною адміністрацією пропонуємо вам умови співпраці, де ви не своїм бюджетом вирішуєте проблеми, а залучаєте кошти, в тому числі, обласного бюджету. Наразі, 2 липня, сесія обласної ради під час якої депутати будуть розподіляти піврічне перевиконання бюджету. Свої пропозиції подали не всі громади. На цьому етапі ми пропонуємо громадам досить широкий спектр фінансування, який допоможе вам вирішити питання, наприклад, щодо шкільних автобусів, харчоблоках, екологічні питання. Ви повинні розуміти, що для отримання фінансування на вирішення нагальних питань громади мають бути підтверджувальні документи. Окрім того, ми домовились з головою ОДА про продовження державних Програм, які можуть завершитись. Тому державна Програма, наприклад, з впровадження телемедицини в громадах також може завершитись. А ми, за рахунок обласного бюджету, готові продовжувати таку програму. Закликаю активізувати ваші інвествідділи, вони першочергово мають отримати інформацію від області та подавати готові проєкти для втілення ідей, які ви хочете реалізувати”, – сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Меморандум потрібен не для статистики, не для “галочки”, а для того, щоб внормувати нашу з вами співпрацю, яка відбувається фактично кожного дня. Згідно з Постановою Уряду, з 1 липня скорочується на 30% працівники Департаменту соціального захисту та Управлінь у справах дітей. В області 600 тисяч людей, які постійно потребують уваги. Це скорочення вплине на якість надання послуг. Ми просимо Міністерство відтермінувати цей процес, хоча б до кінця року. Це не пов’язано із створенням у громадах Управлінь чи служб. Це пов’язано з тим, що на даний час на належному рівні не працює нова сервісна соціальна служба. Маємо чимало інших напрямків співпраці. Краще за вас ніхто не знає, як правильно зробити для розвитку ваших громад”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Полтавщина сьома область в Україні, де Асоціація проводить трьохстороннє підписання Меморандуму про взаємодію. Мета Меморандуму — це налагодження в перехідний період реформування взаємодії не лише у фінансовій сфері, але й забезпечення громад кадрами. Асоціація для громад є інструментом для вирішення нагальних питань. Ваші фахівці мають знати, що Асоціація завжди прийде на допомогу”, – наголосила виконавчий директор “Асоціації об’єднаних територіальних громад” Валентина Полтавець.

“Кожен з нас зробив вагомий внесок у розвиток своїх територіальних громад. Підписанням Меморандуму ми зможемо дещо внормувати наші відносини з обласною радою та адміністрацією. Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч та підписання Меморандуму допоможе розвивати громади та разом вирішувати проблемні питання”, – зазначив керівник регіонального відділення асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Олександр Тутка.

Сторони домовилися взаємодіяти та співпрацювати в межах повноважень кожної із сторін у таких напрямах:

1.1. сприяння децентралізації, впровадженню реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні;

1.2. сприяння процесам розвитку громад;

1.3. сприяння формуванню ефективного місцевого самоврядування в громадах;

1.4. забезпечення прав та інтересів територіальних громад, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб;

1.5. організація поширення кращих практик та обміну успішним досвідом з питань діяльності територіальних громад та їх розвитку;

1.6. запровадження сучасних форм урядування в громадах (стратегічне планування розвитку, надання адміністративних послуг, впровадження е-врядування та ін.);

1.7. сприяння формуванню системи професійної підготовки і навчання керівників та фахівців місцевого самоврядування;

1.8. надання методичної та іншої практичної допомоги місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування;

1.9. сприяння імплементації норм і принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування, міжнародного співробітництва органів місцевого самоврядування та місцевих адміністрацій;

1.10. вивчення та впровадження відповідного міжнародного досвіду діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих адміністрацій.

2. З метою забезпечення реалізації Меморандуму про співпрацю Сторони:

2.1. налагоджують постійну взаємодію з питань, що зачіпають інтереси громад, та у разі необхідності залучають представників Асоціації до складу відповідних консультаційно-дорадчих органів обради та облдержадміністрації;

2.2. забезпечують проведення передбачених законом консультацій;

2.3. спільно розробляють та, у разі досягнення згоди, спільно просувають ініціативи кожної з Сторін з питань, що стосуються інтересів територіальних громад регіону, узгоджено представляють ці інтереси на національному рівні;

2.4. створюють за потреби спільні консультаційно-дорадчі органи;

2.5. проводять спільні заходи: конференції, семінари, круглі столи, зустрічі, брифінги тощо;

2.6. реалізують спільні проекти та програми.

3. Сторони висвітлюють спільні дії у рамках цього Меморандуму на своїх офіційних сайтах та у засобах масової інформації.

4. Цей Меморандум не накладає на Сторони жодних юридичних, фінансових чи інших зобов’язань, крім обумовлених у самому Меморандумі.

5. Сторони погоджуються, що не будуть брати зобов’язання та нести фінансові витрати щодо спільних дій у рамках цього Меморандуму без попереднього узгодження своїх позицій у письмовій формі.

6. Для досягнення спільних інтересів та реалізації спільних ініціатив Сторони можуть укладати договори, створювати спільні органи та організації.

7. Будь-яка зі Сторін може припинити дію цього Меморандуму шляхом надсилання письмового повідомлення іншій Стороні. Припинення дії цього Меморандуму настає через два місяці після дати отримання такого повідомлення іншою Стороною.

8. Меморандум набирає чинності з дня його підписання Сторонами.

Система Orphus