Ви тут:
Суспільство Україна 

Радуцький розповів, коли в Україні запрацює система реабілітації пацієнтів, які перехворіли на COVID-19

За даними українського МОЗ, 70% пацієнтів, які перехворіли на «ковід», потребують реабілітації. 20 квітня МОЗ затвердив протокол надання реабілітаційної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

Тепер НСЗУ повинна розробити відповідний пакет ПМГ. Це потребує часу. Далі потрібно визначити необхідний обсяг фінансування, внести зміни до бюджетної програми, погодити, розробити вимоги до медичних закладів, визначити мережу цих установ, зокрема санаторно-курортних, для спеціалізованої допомоги, укласти контракти. Врешті-решт провести навчання медичних працівників, які будуть входити до мультидиспансерних бригад (це навіть ще не передбачено!).

“Якщо всі ланки процесу відпрацюють на диво швидко та скоординовано, в найкращому випадку першу допомогу пацієнти зможуть отримати не раніше осені. А люди потребують її вже сьогодні! Перший пік епідемії з тисячами жертв та десятками тисяч важкохворих ми мали ще півроку тому. Питання: хто винен у тому, що протокол реабілітаційної допомоги не розробили вчасно і не затвердили відповідний пакет ПМГ у лютому з іншими 35 пакетами? У такому випадку програма реабілітації почала б фінансуватись вже з 1 квітня”, – повідомив Михайло Радуцький.

На його думку,  запізнення з вирішенням найважливіших проблем – це фірмовий стиль роботи деяких чиновників МОЗ.

“Пізно почали перемовини з закупівлі вакцин, пізно зрозуміли, що потрібно централізовано закупити і роздати в регіони кисневі концентратори. Взагалі забули про необхідність розробки механізмів компенсації витрат на медичні препарати пацієнтам з коронавірусом, які лікуються вдома. Хоча постановою Верховної Ради від 20 жовтня 2020 року депутати зобов’язали МОЗ це зробити”, – зазначив Радуцький.

За його словами, відновлення стану здоров’я людей після «ковіду» сьогодні є однією з найважливіших проблем по всьому світу.

“Covid-19 – це не звичайне ГРЗ. Його наслідки набагато небезпечніші. У тих, хто перехворів, все частіше діагностують стенокардію та аритмію, легеневий фіброз (стан, при якому легені втрачають здатність захоплювати кисень і розвивається дихальна недостатність), ураження міокарду, нирок (розвивається ниркова недостатність), судинної системи (може призвести до серцевої недостатності, інфаркту та інсульту), ендокринної системи (погіршується робота щитовидної та підшлункової залоз). Особливо небезпечний «ковід» для пацієнтів з хронічними захворюваннями. Коронавірус знижує імунітет людини, а хворі, наприклад, на цукровий діабет схильні до розвитку важких форм пневмонії”, – додав Радуцький.

Вчені продовжують досліджувати так званий постковідний синдром. У Франції виявили, що навіть через два місяці після хвороби більше половини людей, котрі перенесли “ковід”, відчувають головний біль, розлади травлення, біль у грудях, підвищену втомлюваність, психічні розлади.

Система Orphus